Emocje Dziecka - psycholog dziecięcy Anna Karcz

Bajki z przekazem (anonimowość w internecie): Droga przyjaciółko

Na organizowanych przeze mnie i Krzysztofa warsztatach „Bezpieczni w sieci” za każdym razem poruszamy z dzieciakami temat ograniczonego zaufania do osoby, która siedzi po drugiej stronie ekranu. Krzysiek udaje wtedy 8 letnią Krysie, która interesuje się kucykami Pony, co zwykle skutkuje salwami śmiechu. Jeśli jednak nie masz możliwość zaproszenia nas na zajęcia lub słabo odnajdujesz się w odgrywaniu roli małych dziewczynek, zapraszam do skorzystania z książeczki, która pomoże naświetlić ten temat dzieciom.

Owieczka, która jest bohaterką bajki, otrzymywała od tajemniczego przyjaciela listy, które na początku wydawały się dość niewinne. Lecz wilk, który był ich autorem, a podawał się za kogoś całkowicie innego, nie miał dobrych intencji. Gdy Mama Owca zaczęła coś podejrzewać szybko i zdecydowanie położyła kres tej korespondencji. Co jednak by się zdarzyło gdyby nie jej interwencja? To zdecydowanie temat do rozmowy z dzieckiem.

Niespełna 30 stron ciekawie ilustrowanej opowieści, którą z dziećmi przeczytamy w kilka minut. Dobrze sprawdzi się do czytania w domu, ale również będzie świetnym wstępem do zajęć psychoedukacyjnych z dziećmi.

To historia wartościowa pod wieloma względami. Skłaniająca do przemyśleń dzieci i dorosłych, zwłaszcza w dobie niebezpieczeństw, z którymi na każdym kroku można spotkać się w internecie. Co ważne, pozycja, mimo iż wydana dość dawno, aktualnie nadal możliwa jest do dostania, natomiast już w niewielu sklepach (za to w dobrej cenie – klik). Polecam dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Udostępnij

Anna Karcz

Jestem psychologiem dziecięcym i specjalistą terapii pedagogicznej. Specjalizuję się w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz rodzicami. Dzieciom towarzyszę w przeżywanych trudnościach oraz pomagam w wyrażaniu emocji z nimi związanymi.

więcej o autorze

Książki

Tylko bez całowania! Czyli jak radzić sobie z niektórymi emocjami

Książka, o której chcę Ci dzisiaj opowiedzieć, to pierwsza pozycja dla dzieci, która trafiła do...

Gry

Gramy i emocje odkrywamy: Emocje – gra planszowa

Dziś pewnie Was zaskoczę – mam dla Was recenzję gry o… emocjach 😉 Gry świetnej...

Karty pracy

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – karta pracy

Kart zawiera ukryte hasło – stwierdzenie. Zachęć dziecko do jego odnalezienia – pomoże w tym...

Gry

Gra z emocjami: Kraina Lodów

Gra, która pochłonęła nas do reszty, budząc skrajne emocje – od euforii po wściekłość. Mamy...

Obserwuj mnie na Instagramie @emocjedziecka