Emocje Dziecka - psycholog dziecięcy Anna Karcz

Bajki z przekazem (anonimowość w internecie): Droga przyjaciółko

Na organizowanych przeze mnie i Krzysztofa warsztatach „Bezpieczni w sieci” za każdym razem poruszamy z dzieciakami temat ograniczonego zaufania do osoby, która siedzi po drugiej stronie ekranu. Krzysiek udaje wtedy 8 letnią Krysie, która interesuje się kucykami Pony, co zwykle skutkuje salwami śmiechu. Jeśli jednak nie masz możliwość zaproszenia nas na zajęcia lub słabo odnajdujesz się w odgrywaniu roli małych dziewczynek, zapraszam do skorzystania z książeczki, która pomoże naświetlić ten temat dzieciom.

Owieczka, która jest bohaterką bajki, otrzymywała od tajemniczego przyjaciela listy, które na początku wydawały się dość niewinne. Lecz wilk, który był ich autorem, a podawał się za kogoś całkowicie innego, nie miał dobrych intencji. Gdy Mama Owca zaczęła coś podejrzewać szybko i zdecydowanie położyła kres tej korespondencji. Co jednak by się zdarzyło gdyby nie jej interwencja? To zdecydowanie temat do rozmowy z dzieckiem.

Niespełna 30 stron ciekawie ilustrowanej opowieści, którą z dziećmi przeczytamy w kilka minut. Dobrze sprawdzi się do czytania w domu, ale również będzie świetnym wstępem do zajęć psychoedukacyjnych z dziećmi.

To historia wartościowa pod wieloma względami. Skłaniająca do przemyśleń dzieci i dorosłych, zwłaszcza w dobie niebezpieczeństw, z którymi na każdym kroku można spotkać się w internecie. Co ważne, pozycja, mimo iż wydana dość dawno, aktualnie nadal możliwa jest do dostania, natomiast już w niewielu sklepach (za to w dobrej cenie – klik). Polecam dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Udostępnij

Anna Karcz

Jestem psychologiem dziecięcym i specjalistą terapii pedagogicznej. Specjalizuję się w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz rodzicami. Dzieciom towarzyszę w przeżywanych trudnościach oraz pomagam w wyrażaniu emocji z nimi związanymi.

więcej o autorze

Karty pracy

Moje marzenia – materiały do pracy z dzieckiem

Nie wiem jak Ciebie, ale mnie nowy rok skłania do zrobienia „przeglądu” moich aktualnych pragnień...

Karty pracy

Gramy w anagramy – emocje i uczucia (karta pracy)

Zostajemy nadal w temacie emocji, ale stawiając trochę bardziej na rozwój poznawczy. Anagramy, bo taki...

Książki

Bajki – pomagajki: Emocjonalki. Bajki psychoterapeutyczne dla dzieci

Jak w bezpieczny sposób rozpocząć rozmowę z dzieckiem na trudny temat? Sięgnąć po opowieść, w...

Książki

Bajki o empatii – Tęskniący Zenon i żyrafa, która spadła z krzesła 

Post o tej książeczce obiecałam już dawno temu. A jak wiadomo, obietnicy warto dotrzymać, więc...

Obserwuj mnie na Instagramie @emocjedziecka