Emocje Dziecka - psycholog dziecięcy Anna Karcz

Gramy i emocje odkrywamy: Odkrycia. Poznać i zrozumieć siebie

Rozmawiając z dzieckiem o emocjach zarówno rodzic jak i terapeuta może sięgnąć po niezwykle pomocne narzędzie – gry planszowe. Chciałabym podzielić się z Wami tymi z nich, których często używam w mojej pracy.
Na pierwszy ogień – „Odkrycia. Poznać i zrozumieć siebie” wydawnictwa Epidexis.

Gra, wykorzystując techniki projekcji i narracji, pomaga dzieciom (a także dorosłym!) rozpoznawać i wyrażać swoje uczucia. Dodatkowo ułatwia komunikację oraz sprzyja nawiązywaniu relacji.
A wszystko to w atmosferze dobrej zabawy.

Na każdym polu na gracza czeka zadanie. A zadań mamy dwa rodzaje – niektóre pola zawierają konkretne pytanie do uczestnika, którego pionek zatrzymał się na polu, podczas gdy na innych polach bierze on kartę z ilustracją i opowiada historię dotyczącą obrazka. Przez cały czas pozostali gracze mogą korzystać ze specjalnych kart, dzięki którym mogą zadawać graczowi dodatkowe pytania. Cel jest jeden – dotrzeć do zamku życzeń i móc wypowiedzieć trzy życzenia.

W grę może zagrać do 4 graczy (przynajmniej tyle drewnianych zwierzątek – pionków jest w zestawie). Świetnie sprawdza się w pracy jeden na jeden.

Cena gry nie jest najniższa (sprawdź tutaj- klik), jednak uważam, że jest cennym narzędziem i dobrze mieć ją w swoich zasobach. Warto zagrać, by poznać dziecko z nieco innej strony 🙂

Zapisz

Udostępnij

Anna Karcz

Jestem psychologiem dziecięcym i specjalistą terapii pedagogicznej. Specjalizuję się w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz rodzicami. Dzieciom towarzyszę w przeżywanych trudnościach oraz pomagam w wyrażaniu emocji z nimi związanymi.

więcej o autorze

Czytelnia Inspiracje

Jak nauczyć dziecko radzić sobie, gdy ktoś je denerwuje?

Byłeś kiedyś w takiej sytuacji, gdy ktoś denerwował Cię tak mocno, że miałeś wielką ochotę...

Gry

Gramy i emocje odkrywamy: Góra Uczuć 

Przydatna zarówno w gabinecie, jak i podczas pracy rodzica z dzieckiem. Ciekawa i budująca pozytywną...

Karty pracy

To jestem ja – materiały do pracy z dzieckiem (emocje)

Do kolekcji pomocy dorzucam kolejny pomysł. Celem tego ćwiczenia będzie danie dziecku szansy dokładniejszego przyjrzenia...

Gry

Emocje w Zoo – MEMORY do pobrania + 3 wersje gry

Memory to powszechnie znana i lubiana gra, którą chętnie wykorzystujemy w pracy z dzieckiem. Wersja,...

Obserwuj mnie na Instagramie @emocjedziecka