Emocje Dziecka - psycholog dziecięcy Anna Karcz

„Poznajmy się” – gra wspierająca kompetencje społeczno-emocjonalne 

Szukasz ciekawych pomocy do pracy z dziećmi, ale masz na nie ograniczony budżet? Przeczytaj koniecznie tę recenzję, bo być może to narzędzie jest właśnie dla Ciebie. „Poznajmy się” to gra wspierająca kompetencje społeczno-emocjonalne, której autorką jest Monika Strehlau-Kamińska, a która została wydana nakładem wydawnictwa Harmonia. 

W oparciu o 48 kolorowych kart, podzielonych na cztery kategorie: „Jaki jestem?”, „Co lubię? Co mnie interesuje?”, „Co czuję?” oraz „Rozwiązuję problemy”, uczestnicy rozgrywki mają okazję zgłębić swoją tożsamość, zainteresowania, emocje oraz umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Na każdej karcie znajdziemy pytanie, na które gracz powinien odpowiedzieć, a które mieszczą się właśnie w powyższych kategoriach. Dodatkowo, 12 kart specjalnych wzbogaca doświadczenie gry, oferując dodatkowe możliwości interakcji. 

Jednym z największych atutów tej gry jest jej wszechstronność. Autorka proponuje trzy warianty gry – wariant 2-osobowy, wariant 2-6-osobowy oraz wariant ponad 6-osobowy. Gra więc może być stosowana zarówno indywidualnie, jak i w grupach socjoterapeutycznych czy klasowych podczas godzin wychowawczych. Dzięki temu, dzieci mogą uczyć się i rozwijać swoje kompetencje społeczno-emocjonalne w różnorodnych kontekstach, co zwiększa jej efektywność. 

Fakt, że gra mieści się w małym pudełku i jest łatwa do przenoszenia, czyni ją bardzo praktycznym narzędziem. Dzięki swojej kompaktowej formie, można ją łatwo zabrać ze sobą wszędzie, przenosząc się z miejsca na miejsce. Może to być szczególnie przydatne dla terapeutów czy nauczycieli pracujących z dziećmi w różnych lokalizacjach. Grę polecam szczególnie dla dzieci w wieku szkolnym. 

Podsumowując, „Poznajmy się ” to ciekawe narzędzie wspierające rozwój dzieci w obszarze kompetencji emocjonalno-społecznych. Może być cennym wsparciem zarówno dla terapeutów, jak i rodziców, którzy chcą lepiej poznać dzieci.

Grę w przystępnej cenie można znaleźć tutaj.

Udostępnij

Anna Karcz

Jestem psychologiem dziecięcym i specjalistą terapii pedagogicznej. Specjalizuję się w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz rodzicami. Dzieciom towarzyszę w przeżywanych trudnościach oraz pomagam w wyrażaniu emocji z nimi związanymi.

więcej o autorze

Gry

E-motionz – alternatywne zastosowania pomocy z gry

Masz w swoich zasobach grę E-motionz i zastanawiasz się w jaki sposób można wykorzystać zawarte...

Książki

Bajki – pomagajki: Emocjonalki. Bajki psychoterapeutyczne dla dzieci

Jak w bezpieczny sposób rozpocząć rozmowę z dzieckiem na trudny temat? Sięgnąć po opowieść, w...

Książki

„Myśli samobójcze u nastolatków”, czyli J. W. Pettit i R. M. Hill o tym jak pokonać ból emocjonalny, odzyskać siłę i przywrócić życiu sens

Myśli samobójcze to często temat tabu, o którym dorośli boją się rozmawiać z młodzieżą, przez...

Książki

Trudne emocje: Co robić, gdy się złościsz – techniki zarządzania złością Dawn Huebner

Wyobrażacie sobie czasem, jak wyglądałoby nasze życie bez złości? Dzieciaki podczas spotkań ze mną często...

Obserwuj mnie na Instagramie @emocjedziecka