Emocje Dziecka - psycholog dziecięcy Anna Karcz

„Poznajmy się” – gra wspierająca kompetencje społeczno-emocjonalne 

Szukasz ciekawych pomocy do pracy z dziećmi, ale masz na nie ograniczony budżet? Przeczytaj koniecznie tę recenzję, bo być może to narzędzie jest właśnie dla Ciebie. „Poznajmy się” to gra wspierająca kompetencje społeczno-emocjonalne, której autorką jest Monika Strehlau-Kamińska, a która została wydana nakładem wydawnictwa Harmonia. 

W oparciu o 48 kolorowych kart, podzielonych na cztery kategorie: „Jaki jestem?”, „Co lubię? Co mnie interesuje?”, „Co czuję?” oraz „Rozwiązuję problemy”, uczestnicy rozgrywki mają okazję zgłębić swoją tożsamość, zainteresowania, emocje oraz umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Na każdej karcie znajdziemy pytanie, na które gracz powinien odpowiedzieć, a które mieszczą się właśnie w powyższych kategoriach. Dodatkowo, 12 kart specjalnych wzbogaca doświadczenie gry, oferując dodatkowe możliwości interakcji. 

Jednym z największych atutów tej gry jest jej wszechstronność. Autorka proponuje trzy warianty gry – wariant 2-osobowy, wariant 2-6-osobowy oraz wariant ponad 6-osobowy. Gra więc może być stosowana zarówno indywidualnie, jak i w grupach socjoterapeutycznych czy klasowych podczas godzin wychowawczych. Dzięki temu, dzieci mogą uczyć się i rozwijać swoje kompetencje społeczno-emocjonalne w różnorodnych kontekstach, co zwiększa jej efektywność. 

Fakt, że gra mieści się w małym pudełku i jest łatwa do przenoszenia, czyni ją bardzo praktycznym narzędziem. Dzięki swojej kompaktowej formie, można ją łatwo zabrać ze sobą wszędzie, przenosząc się z miejsca na miejsce. Może to być szczególnie przydatne dla terapeutów czy nauczycieli pracujących z dziećmi w różnych lokalizacjach. Grę polecam szczególnie dla dzieci w wieku szkolnym. 

Podsumowując, „Poznajmy się ” to ciekawe narzędzie wspierające rozwój dzieci w obszarze kompetencji emocjonalno-społecznych. Może być cennym wsparciem zarówno dla terapeutów, jak i rodziców, którzy chcą lepiej poznać dzieci.

Grę w przystępnej cenie można znaleźć tutaj.

Udostępnij

Anna Karcz

Jestem psychologiem dziecięcym i specjalistą terapii pedagogicznej. Specjalizuję się w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz rodzicami. Dzieciom towarzyszę w przeżywanych trudnościach oraz pomagam w wyrażaniu emocji z nimi związanymi.

więcej o autorze

Karty pracy

Nauka zdalna, nauka stacjonarna – karty pracy

Ostatnie miesiące to czas, gdy zajecia zdalne przeplatają się ze stacjonarnymi. Dlatego też chciałbym podzielić...

Karty pracy

Termometr złości – materiały do pracy z dzieckiem (emocje)

Przygotowałam dla Ciebie kolejną pomoc, która pomoże w pracy z trudnymi emocjami. Tym razem na...

Gry

Gra z emocjami: Gorący ziemniak junior

Nie od dziś wiadomo, że ziemniak to fantastyczne warzywo. Oprócz niewątpliwych walorów smakowych (po odpowiedniej...

Inspiracje

„Krzesełka wpływu” – ćwiczenie o możliwościach zmiany

Ćwiczenie, które chcę dzisiaj zaproponować, ma na celu uświadomienie, że są rzeczy i sytuacje, na...

Obserwuj mnie na Instagramie @emocjedziecka