Emocje Dziecka - psycholog dziecięcy Anna Karcz

„Hej Mimi, chodź już spać!”, czyli książka, która wspiera dzieci w zasypianiu

„Hej Mimi, chodź już spać!” to niezwykła książka dla dzieci, której autorką jest Agnieszka Piotrowska, doświadczona specjalistka w dziedzinie wspierania rodziców w procesie zasypiania. Historia, którą opowiada jest skierowana do najmłodszych czytelników i porusza temat zasypiania w sposób wyjątkowy.

Już od pierwszych stron „Hej Mimi, chodź już spać!” wciąga czytelnika w pełen urokliwości świat, gdzie bohaterką jest mała owieczka o imieniu Mimi. Autorka umiejętnie buduje atmosferę spokoju i ciepła, co sprawia, że książka staje się idealnym towarzyszem wieczornych chwil przed snem. Dzieci są zapraszane do wzięcia udziału w przygodach Mimi, co pomaga im zrelaksować się i przygotować do snu.

Piękne ilustracje to kolejny atut tej książki. Są one pełne wyrazu, przez co pozwalają dzieciom wczuć się w fabułę. 

Jednak to nie tylko urokliwa historia i piękne ilustracje czynią opowieść o Mimi tak wyjątkową. Mądry styl narracji Agnieszki Piotrowskiej sprawia, że książka staje się cennym narzędziem dla rodziców, którzy poszukują praktycznych wskazówek dotyczących snu ich dzieci. Autorka w subtelny sposób wprowadza elementy edukacyjne, ucząc o znaczeniu zdrowych nawyków związanych z zasypianiem. Ta książka może stanowić inspirację dla rodziców, którzy stają w obliczu codziennych wyzwań związanych z usypianiem swoich dzieci.

Dodatkowo, historia Mimi może również inspirować dzieci do samodzielnego kształtowania zdrowych nawyków snu. Poprzez identyfikację z bohaterką i uczestnictwo w jej przygodach, dzieci mogą zyskać większą świadomość dotyczącą snu i odpoczynku. Książka może zmotywować najmłodszych do stworzenia własnych rytuałów przed snem. 

Podsumowując, książka „Hej Mimi, chodź już spać!”  jest nie tylko opowieścią dla dzieci, ale również praktycznym przewodnikiem dla rodziców w procesie zasypiania. Z pięknymi ilustracjami, mądrą narracją i wartościami, które promuje, „Mimi” stanowi wartościową lekturę, która może wspierać dzieci w zdrowym zasypianiu i wprowadzać spokój do codziennych rutyn snu. Warto po nią sięgnąć, szczególnie jeśli jest to obszar Waszych codziennych wyzwań i poszukujecie praktycznych wskazówek.

Udostępnij

Anna Karcz

Jestem psychologiem dziecięcym i specjalistą terapii pedagogicznej. Specjalizuję się w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz rodzicami. Dzieciom towarzyszę w przeżywanych trudnościach oraz pomagam w wyrażaniu emocji z nimi związanymi.

więcej o autorze

Karty pracy

Pobyt w szpitalu – karta pracy

Pobyt w szpitalu może być stresujący i trudny dla wielu osób, nie tylko dla najmłodszych....

Książki

Bajki – pomagajki: Chciejskie potwory, czyli jak nauczyć dziecko stawiania sobie granic

Czasem zdarza się tak, że dzieci nie znają umiaru w napływających dookoła przyjemnościach. Zaczynają grać...

Karty pracy

Rodzina – karta pracy

Karta, którą chcę dziś zaproponować, może być świetnym wprowadzeniem do rozmowy o jednym z najważniejszych...

Inspiracje

Emocje – zrób to sam DIY cz.2 – Pudełko uczuć

Kreatywny recycling, czyli jak z niepotrzebnych rzeczy zrobić fajną pomoc do pracy z dzieckiem. Tym...

Obserwuj mnie na Instagramie @emocjedziecka