Emocje Dziecka - psycholog dziecięcy Anna Karcz

Jak wytrzymać w szkole i nie zwariować. Niezbędnik nastolatka – książka dla młodzieży

Często pytacie o propozycje dla troszkę starszych dzieci. Dlatego dziś ze swoich zasobów wyszperałam poradnik dla, jak to nazywam, młodszej młodzieży. Z serii Niezbędnik nastolatka „Jak wytrzymać w szkole i nie zwariować”. Autorką książki jest Aniela Cholewińska-Szkolik.

Będzie więc o miejscu, w którym dziecko spędza dużą część swojego dnia, i w którym powinno dobrze się czuć. Na początku to co ważne – to książka zdecydowanie dla uczniów szkoły podstawowej, dzieciaki z klas 4-6 powinny odebrać ją jako interesującą, dla młodzieży gimnazjalnej będzie zbyt prosta i infantylna. W poradniku umieszczono wiele praktycznych rad pomagających odnaleźć się w życiu szkolnym. Co dokładnie? O tym pisze wydawca Zielona Sowa, zwracając się bezpośrednio do młodych ludzi:

„Nauczyciele doprowadzają Cię do białej gorączki?
Koledzy z klasy mówią innym językiem?
Szkolne obowiązki zabierają Ci cały wolny czas?

Jeśli tak, sięgnij po ten niezbędnik – znajdziesz w nim odpowiedzi na wiele nurtujących Cię pytań. Z tej książki dowiesz się, jak zaprzyjaźnić się z wrogiem, co zrobić, aby zmiana szkoły nie była koszmarem, dlaczego czasami warto mówić „nie” i jak pogodzić naukę i hobby, i to nie tylko poza szkołą.

Niezbędnik podpowie Ci także jak namówić nauczyciela na szkolną wycieczkę i zorganizowanie koła miłośników komiksów. Podpowie, co zrobić, kiedy szkoła Cię nudzi i przypomni kilka słów- kluczy, które rozczulą każdego belfra.”

Jeśli to mało i nadal nie masz pewności, co znajdziesz w środku, poniżej zamieszczam spis treści.

Zdecydowanym plusem jest sposób wydania pozycji. Książka jest bardzo kolorowa, każda strona ma inną oprawę graficzną i zawiera zabawne ilustracje. To może okazać się cenne szczególnie dla tych, którzy niekoniecznie lubią czytać. Ilość treści również nie przytłacza, ale jest adekwatna by poruszyć ważne treści.

Czytając książkę z pozycji dorosłego można dojść do wniosku, nie ma w niej nic odkrywczego, ale z racji grupy docelowej odbiorców może się okazać, że przekaz trafi lepiej, niż gdy to samo powiemy z perspektywy rodzica czy pedagoga. Uwzględniając naturalną potrzebę samodzielnego odkrywania to jak najbardziej ma sens. Pewnie wiecie co mam na myśli 😉

Biorąc pod uwagę fakt, że książka opisuje w swobodny sposób możliwe trudne sytuacje oraz pokazuje możliwości poradzenia sobie z nimi w szkolnej dżungli, przekaz dostosowany jest do wieku, wydanie jest atrakcyjne a cena przystępna (sprawdź tutaj – klik). Jednym słowem- zdecydowanie polecam tym, którzy szukają pomysłu na prezent dla nastolatka.

Anna Karcz – psycholog dziecięcy, specjalista terapii pedagogicznej

Udostępnij

Anna Karcz

Jestem psychologiem dziecięcym i specjalistą terapii pedagogicznej. Specjalizuję się w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz rodzicami. Dzieciom towarzyszę w przeżywanych trudnościach oraz pomagam w wyrażaniu emocji z nimi związanymi.

więcej o autorze

Gry

Emocje w Zoo – MEMORY do pobrania + 3 wersje gry

Memory to powszechnie znana i lubiana gra, którą chętnie wykorzystujemy w pracy z dzieckiem. Wersja,...

Gry

Gramy i emocje odkrywamy: Przygodziaki

Jest pretekstem do spotkania ludzi, którzy są dla siebie ważni i chcą dowiedzieć się o...

Książki

Bajki – pomagajki. Pojawienie się rodzeństwa: Pan Rurak

Ktoś ma pomysł, co może być tematem przewodnim tej niepozornej, malutkiej książeczki? Tytuł raczej nie...

Czytelnia

Dziecko pewne siebie? To możliwe!

Spróbuj szczerze odpowiedzieć na jedno pytanie. Jakie cechy chciałbyś, by posiadało Twoje dziecko, gdy będzie...

Obserwuj mnie na Instagramie @emocjedziecka