Emocje Dziecka - psycholog dziecięcy Anna Karcz

Jak wytrzymać w szkole i nie zwariować. Niezbędnik nastolatka – książka dla młodzieży

Często pytacie o propozycje dla troszkę starszych dzieci. Dlatego dziś ze swoich zasobów wyszperałam poradnik dla, jak to nazywam, młodszej młodzieży. Z serii Niezbędnik nastolatka „Jak wytrzymać w szkole i nie zwariować”. Autorką książki jest Aniela Cholewińska-Szkolik.

Będzie więc o miejscu, w którym dziecko spędza dużą część swojego dnia, i w którym powinno dobrze się czuć. Na początku to co ważne – to książka zdecydowanie dla uczniów szkoły podstawowej, dzieciaki z klas 4-6 powinny odebrać ją jako interesującą, dla młodzieży gimnazjalnej będzie zbyt prosta i infantylna. W poradniku umieszczono wiele praktycznych rad pomagających odnaleźć się w życiu szkolnym. Co dokładnie? O tym pisze wydawca Zielona Sowa, zwracając się bezpośrednio do młodych ludzi:

„Nauczyciele doprowadzają Cię do białej gorączki?
Koledzy z klasy mówią innym językiem?
Szkolne obowiązki zabierają Ci cały wolny czas?

Jeśli tak, sięgnij po ten niezbędnik – znajdziesz w nim odpowiedzi na wiele nurtujących Cię pytań. Z tej książki dowiesz się, jak zaprzyjaźnić się z wrogiem, co zrobić, aby zmiana szkoły nie była koszmarem, dlaczego czasami warto mówić „nie” i jak pogodzić naukę i hobby, i to nie tylko poza szkołą.

Niezbędnik podpowie Ci także jak namówić nauczyciela na szkolną wycieczkę i zorganizowanie koła miłośników komiksów. Podpowie, co zrobić, kiedy szkoła Cię nudzi i przypomni kilka słów- kluczy, które rozczulą każdego belfra.”

Jeśli to mało i nadal nie masz pewności, co znajdziesz w środku, poniżej zamieszczam spis treści.

Zdecydowanym plusem jest sposób wydania pozycji. Książka jest bardzo kolorowa, każda strona ma inną oprawę graficzną i zawiera zabawne ilustracje. To może okazać się cenne szczególnie dla tych, którzy niekoniecznie lubią czytać. Ilość treści również nie przytłacza, ale jest adekwatna by poruszyć ważne treści.

Czytając książkę z pozycji dorosłego można dojść do wniosku, nie ma w niej nic odkrywczego, ale z racji grupy docelowej odbiorców może się okazać, że przekaz trafi lepiej, niż gdy to samo powiemy z perspektywy rodzica czy pedagoga. Uwzględniając naturalną potrzebę samodzielnego odkrywania to jak najbardziej ma sens. Pewnie wiecie co mam na myśli 😉

Biorąc pod uwagę fakt, że książka opisuje w swobodny sposób możliwe trudne sytuacje oraz pokazuje możliwości poradzenia sobie z nimi w szkolnej dżungli, przekaz dostosowany jest do wieku, wydanie jest atrakcyjne a cena przystępna (sprawdź tutaj – klik). Jednym słowem- zdecydowanie polecam tym, którzy szukają pomysłu na prezent dla nastolatka.

Anna Karcz – psycholog dziecięcy, specjalista terapii pedagogicznej

Udostępnij

Anna Karcz

Jestem psychologiem dziecięcym i specjalistą terapii pedagogicznej. Specjalizuję się w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz rodzicami. Dzieciom towarzyszę w przeżywanych trudnościach oraz pomagam w wyrażaniu emocji z nimi związanymi.

więcej o autorze

Karty pracy

Pobyt w szpitalu – karta pracy

Pobyt w szpitalu może być stresujący i trudny dla wielu osób, nie tylko dla najmłodszych....

Karty pracy

Oddychanie z gwiazdami – materiały do pracy z dzieckiem

Mam dla Ciebie prosty sposób na to jak zaprzyjaźnić dziecko z jego oddechem. Głębokie oddychanie...

Książki

Umiejętność uważnej obecności, czyli Moja supermoc!

Eline Snel, autorka książki „Moja supermoc. Uważność i spokój żabki. Historie, gry i zabawy Mindfulness”,...

Gry

Gramy i emocje odkrywamy: Gra planszowa MiJaMy Się Kontakt

Gra „MiJaMy Się Kontakt” to trzecia gra z serii, której autorką jest Elżbieta Goślicka a...

Obserwuj mnie na Instagramie @emocjedziecka