Emocje Dziecka - psycholog dziecięcy Anna Karcz

„Myśli samobójcze u nastolatków”, czyli J. W. Pettit i R. M. Hill o tym jak pokonać ból emocjonalny, odzyskać siłę i przywrócić życiu sens

Myśli samobójcze to często temat tabu, o którym dorośli boją się rozmawiać z młodzieżą, przez co młodzi ludzie, zmagający się z myślami rezygnacyjnymi, często czują się pozostawieni z tym sami sobie i osamotnieni. Książka, której recenzję przygotowałam, może pomóc zrozumieć, zarówno dorosłym jak i młodzieży, że o problemach można rozmawiać a myśli samobójcze przezwyciężać.

Książka „Myśli Samobójcze u Nastolatków. Jak pokonać ból emocjonalny, odzyskać siłę i przywrócić życiu sens „, której autorami są Jeremy W. Pettit i Ryan M. Hill, wydana nakładem GWP Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego, to niezwykle cenny przewodnik, który oferuje młodzieży cenne narzędzia w walce z myślami samobójczymi. Autorzy, będący specjalistami w dziedzinie zdrowia psychicznego, przekazują nie tylko wiedzę naukową, ale także bogate doświadczenie w pracy z młodymi ludźmi.

Opierając się na terapii poznawczo-behawioralnej, poradnik oferuje konkretne strategie, które zostały potwierdzone skutecznością w badaniach naukowych. Autentyczne historie nastolatków dodają wiarygodności i pozwalają czytelnikom poczuć, że nie są sami w swoich doświadczeniach.

Książka nie tylko pomaga w pokonywaniu myśli samobójczych, ale również skupia się na wzmacnianiu relacji, zarządzaniu emocjami i wprowadzaniu pozytywnych zmian w życiu. Dodatkowo, proponuje konkretny plan bezpieczeństwa na wypadek kryzysu.

Autorzy precyzyjnie omawiają każdą strategię, co sprawia, że czytelnik otrzymuje praktyczne i łatwe do zastosowania wskazówki. Ta książka to cenny przewodnik dla tych, którzy szukają wsparcia i nadziei w walce z trudnymi myślami. Krok po kroku, poprzez jasne objaśnienia, czytelnicy zdobywają umiejętności, które pozwalają na spojrzenie na świat z nową perspektywą.

Książka „Myśli samobójcze u nastolatków” to nie tylko poradnik, ale również źródło wsparcia i inspiracji dla młodych ludzi, którzy szukają drogi do przezwyciężenia trudnych myśli i odnalezienia sensu w życiu. Autorzy w sposób empatyczny i rzetelny przekazują nie tylko wiedzę, ale także wskazują praktyczne rozwiązania, które mogą okazać się kluczowe w procesie zdrowienia i odzyskiwania nadziei.

Warto pamiętać, że książka ta nie zastąpi terapii, jednak może być jej wspaniałym uzupełnieniem.

Książkę w przystępnej cenie można zakupić tutaj. Ja zdecydowanie ją polecam.

Udostępnij

Anna Karcz

Jestem psychologiem dziecięcym i specjalistą terapii pedagogicznej. Specjalizuję się w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz rodzicami. Dzieciom towarzyszę w przeżywanych trudnościach oraz pomagam w wyrażaniu emocji z nimi związanymi.

więcej o autorze

Książki

Co robić, gdy brakuje Ci odwagi, czyli Jennifer Shannon o tym, jak pracować z lękiem społecznym młodzieży

„Co robić, gdy brakuje Ci odwagi” to książka z pomocą której łatwiej pokonać lęk społeczny....

Karty pracy

Oddychanie z gwiazdami – materiały do pracy z dzieckiem

Mam dla Ciebie prosty sposób na to jak zaprzyjaźnić dziecko z jego oddechem. Głębokie oddychanie...

Książki

Rozwój emocjonalny młodszych dzieci: Akademia Inteligentnego Malucha. Inteligencja Emocjonalna

Przygotowałam dla Ciebie szybki rzut oka na książeczkę z serii, która ma za zadanie kształtować...

Czytelnia

Jak rozwijać percepcję wzrokową dziecka?

Adekwatnie rozwinięta percepcja wzrokowa jest niezbędna w procesie czytania i pisania. Jest to zdolność do...

Obserwuj mnie na Instagramie @emocjedziecka