Emocje Dziecka - psycholog dziecięcy Anna Karcz

Krok po kroku: „Siku na nocniku”, „Pa, pa smoczku”, „Myjemy ząbki”, „Zasypianka wyliczanka”

Ćwiczenie nowych umiejętności dla maluchów nie zawsze jest proste. Zmiany w życiu dziecka często wiążą się z całą masą emocji, zarówno dla dzieci jak i rodziców. Seria książeczek o której będzie mowa pozwala spotkać się z tym co nowe, poznać i troszkę oswoić a dzięki temu łatwiej zdobyć nowe zdolności.

Do tej pory ukazały się cztery książeczki z serii „Krok po kroku”, wydane przez wydawnictwo Wilga. Wszystkie zawierają 16 sztywnych, pięknie ilustrowanych stron. W środku młody czytelnik (grupą docelową są dzieci od 1 do 3 roku życia) znajdzie krótkie, wesołe wierszyki, które w przyjazny sposób mówią o opisywanym temacie.

„Siku na nocniku”

Nauka korzystania z nocnika to jedno z większych wyzwań, które stoją przed dzieckiem do 3 roku życia. Książka podpowie maluchowi, jak się do tego „zabrać”.

„Pa, pa, smoczku!”

Rozstanie ze smoczkiem dla dzieci, które są do niego przywiązane, może być bardzo trudne. Książeczka może okazać się pomocna w oswojeniu tej nowej sytuacji.

„Myjemy ząbki”

Rymowanka pokazuje dziecku, że dbanie o zęby to bardzo ważna sprawa. A przy tym może być także świetną zabawą. Higieny zębów trzeba się nauczyć. Wiadomo – im wcześniej tym lepiej.

„Zasypianka wyliczanka”

Na koniec – moja ulubiona. Przeurocza wyliczanka na dobranoc. Powoduje ogromny uśmiech na twarzy. Do tego ilustracje, moim zdaniem najpiękniejsze z całej serii. Szybciutko się zapamiętuje, dzięki czemu łatwo powtarzać ją z dzieckiem przed snem.

Książeczki, których autorką jest Urszula Kozłowska, ilustrowane przez Agnieszkę Matz, w mojej opinii to bardzo udana seria, która z pewnością przypadnie do gustu zarówno dzieciom jak i rodzicom.

Udostępnij

Anna Karcz

Jestem psychologiem dziecięcym i specjalistą terapii pedagogicznej. Specjalizuję się w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz rodzicami. Dzieciom towarzyszę w przeżywanych trudnościach oraz pomagam w wyrażaniu emocji z nimi związanymi.

więcej o autorze

Karty pracy

To jestem ja – materiały do pracy z dzieckiem (emocje)

Do kolekcji pomocy dorzucam kolejny pomysł. Celem tego ćwiczenia będzie danie dziecku szansy dokładniejszego przyjrzenia...

Karty pracy

Pobyt w szpitalu – karta pracy

Pobyt w szpitalu może być stresujący i trudny dla wielu osób, nie tylko dla najmłodszych....

Czytelnia

Cele w pracy psychologa z dzieckiem przedszkolnym – rozwój emocjonalno-społeczny

Pracując z dzieckiem w wieku przedszkolnym powinniśmy określić cele, które zamierzamy realizować na rzecz prawidłowego...

Książki

Niska samoocena u dzieci – praktyczny poradnik Margot Sunderland

Dzieci z niską samooceną nie mają zaufania do swoich umiejętności i kompetencji. Czują się nieistotne,...

Obserwuj mnie na Instagramie @emocjedziecka