Emocje Dziecka - psycholog dziecięcy Anna Karcz

Krok po kroku: „Siku na nocniku”, „Pa, pa smoczku”, „Myjemy ząbki”, „Zasypianka wyliczanka”

Ćwiczenie nowych umiejętności dla maluchów nie zawsze jest proste. Zmiany w życiu dziecka często wiążą się z całą masą emocji, zarówno dla dzieci jak i rodziców. Seria książeczek o której będzie mowa pozwala spotkać się z tym co nowe, poznać i troszkę oswoić a dzięki temu łatwiej zdobyć nowe zdolności.

Do tej pory ukazały się cztery książeczki z serii „Krok po kroku”, wydane przez wydawnictwo Wilga. Wszystkie zawierają 16 sztywnych, pięknie ilustrowanych stron. W środku młody czytelnik (grupą docelową są dzieci od 1 do 3 roku życia) znajdzie krótkie, wesołe wierszyki, które w przyjazny sposób mówią o opisywanym temacie.

„Siku na nocniku”

Nauka korzystania z nocnika to jedno z większych wyzwań, które stoją przed dzieckiem do 3 roku życia. Książka podpowie maluchowi, jak się do tego „zabrać”.

„Pa, pa, smoczku!”

Rozstanie ze smoczkiem dla dzieci, które są do niego przywiązane, może być bardzo trudne. Książeczka może okazać się pomocna w oswojeniu tej nowej sytuacji.

„Myjemy ząbki”

Rymowanka pokazuje dziecku, że dbanie o zęby to bardzo ważna sprawa. A przy tym może być także świetną zabawą. Higieny zębów trzeba się nauczyć. Wiadomo – im wcześniej tym lepiej.

„Zasypianka wyliczanka”

Na koniec – moja ulubiona. Przeurocza wyliczanka na dobranoc. Powoduje ogromny uśmiech na twarzy. Do tego ilustracje, moim zdaniem najpiękniejsze z całej serii. Szybciutko się zapamiętuje, dzięki czemu łatwo powtarzać ją z dzieckiem przed snem.

Książeczki, których autorką jest Urszula Kozłowska, ilustrowane przez Agnieszkę Matz, w mojej opinii to bardzo udana seria, która z pewnością przypadnie do gustu zarówno dzieciom jak i rodzicom.

Udostępnij

Anna Karcz

Jestem psychologiem dziecięcym i specjalistą terapii pedagogicznej. Specjalizuję się w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz rodzicami. Dzieciom towarzyszę w przeżywanych trudnościach oraz pomagam w wyrażaniu emocji z nimi związanymi.

więcej o autorze

Inspiracje

Emocje – zrób to sam DIY cz.1 – Jak czuje się grupa?

Na pytanie „jaki masz dzisiaj humor?” można odpowiadać w różny sposób. Dziś chciałabym zaproponować mój...

Gry

„Poznajmy się” – gra wspierająca kompetencje społeczno-emocjonalne 

Szukasz ciekawych pomocy do pracy z dziećmi, ale masz na nie ograniczony budżet? Przeczytaj koniecznie...

Książki

Ćwiczenia z emocjami: Garść radości, szczypta złości

Książka, o której chcę Ci opowiedzieć swego czasu sprawiła mi pikusa. No dobrze, może nie...

Karty pracy

Moje potrzeby – karta pracy

Ćwiczenie, które chcę dzisiaj zaproponować, da możliwość przyjrzenia się potrzebom osoby je wykonującej. Piszę osoby,...

Obserwuj mnie na Instagramie @emocjedziecka