Emocje Dziecka - psycholog dziecięcy Anna Karcz

Szkoła Emocji, czyli Nieustraszeni i seria książek z zakresu edukacji emocjonalnej

Edukacja emocjonalna pozwala dzieciom lepiej rozumieć emocje innych i swoje, łatwiej komunikować się z otoczeniem a w efekcie budować wartościowe relacje z uwzględnieniem potrzeb swoich i innych. Dlaczego o tym piszę? Bo edukacja emocjonalna dzieci to cel, który postawiła sobie autorka serii książek „Szkoła emocji” Elsa Punset, które na polskim rynku pojawiły się nakładem wydawnictwa Mamania, a które to Emocje Dziecka objęły patronatem. 

Każda z książek jest poświęcona innej emocji lub kompetencji, wspiera dzieci w pokonywaniu codziennych trudności oraz zachęca do odkrywania swojego potencjału. Bohaterowie cyklu to Alicja, Tadzio, ich pies Rocky oraz mewa Florentyna, którzy wspólnie przeżywają niezwykle przygody. 

Do tej pory w serii ukazały 4 książki. 

„Nieustraszeni i wielki skok” porusza temat radzenia sobie ze strachem. To książka w której poznajemy naszych bohaterów. 

Trafiają oni na Statek Emocji, gdzie mewa Florentyna zaprasza ich do udziału w Olimpiadzie Emocji. Przed dzieciakami próba strachu, która zaprasza do rozmowy o tym, po czym poznać jego obiawy i jak sobie z nim radzić. 

„Nieustraszeni i poszukiwanie skarbu” to książka, dzięki której zgłębiamy tajniki wzmacniania poczucia własnej wartości. Przed Alicją, Tadziem i Rockym kolejna przygoda podczas Olimpiady Emocji. Podczas wyprawy na biegun południowy dzieciaki doświadczają własnych możliwości i odkrywają, że najwspanialszy skarb na świecie mają w sobie. 

„Nieustraszeni i tajemnica dinozaura” to część, która porusza temat radzenia sobie ze złością. Alicja i Tadzio mają kłopot z odczuwaniem gniewu i złości. Wyprawa do muzeum pomoże im przyjrzeć się tym emocjom oraz poznać ciekawe sztuczki przeciwwkurzeniowe. 

„Nieustraszeni i przygoda w latarni morskiej” zaprasza do odkrycia tajników współpracy z innymi. Bohaterowie podczas burzy muszą zastąpić latarnika w jego obowiązkach, by statek mógł dotrzeć bezpiecznie do portu. To może się udać tylko, gdy Nieustraszeni uświadomią sobie, jak ważne są relacje i umiejętność współpracy.

Książki są pięknie ilustrowane i bogate w treść. Oprócz wciągającej historii na końcu każdej książki znajdziecie także narzędzia – wskazówki dla rodziców i nauczycieli. 

Książki w przystępnych cenach dostępne są w księgarniach:

Nieustraszeni i wielki skok

Nieustraszeni i poszukiwanie skarbu

Nieustraszeni i tajemnica dinozaura

Nieustraszeni i przygoda w latarni morskiej

Serię tę czyta się naprawdę świetnie. Jeśli macie ochotę zaprosić dzieci do odkrywania ciekawych przygód, a jednocześnie wesprzeć ich rozwój emocjonalno-społeczny, to będzie to dobry wybór.

Udostępnij

Anna Karcz

Jestem psychologiem dziecięcym i specjalistą terapii pedagogicznej. Specjalizuję się w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz rodzicami. Dzieciom towarzyszę w przeżywanych trudnościach oraz pomagam w wyrażaniu emocji z nimi związanymi.

więcej o autorze

Czytelnia

Dziecko pewne siebie? To możliwe!

Spróbuj szczerze odpowiedzieć na jedno pytanie. Jakie cechy chciałbyś, by posiadało Twoje dziecko, gdy będzie...

Książki

Depresja nastolatków – K. Ambroziak, A. Kołakowski i K. Siwek o tym, jak rozpoznać, zrozumieć i pokonać depresję

Depresja jest chorobą. Tak, jeśli trafiłeś na tą stronę zapewne już o tym wiesz. A...

Książki

Umiejętność uważnej obecności, czyli Moja supermoc!

Eline Snel, autorka książki „Moja supermoc. Uważność i spokój żabki. Historie, gry i zabawy Mindfulness”,...

Książki

Kolorowy Potwór. Doktor od emocji, czyli książka wspierająca dzieci w przeżywaniu trudnych uczuć

„Kolorowy Potwór: Doktor od emocji” to kolejna odsłona serii autorstwa Anny Llenas, która wspiera rozwój...

Obserwuj mnie na Instagramie @emocjedziecka