Emocje Dziecka - psycholog dziecięcy Anna Karcz

Uczuciometr inspektora Krokodyla – niezwykłe przygody w świecie emocji

Uczuciometr inspektora Krokodyla to książka autorstwa Susanny Isern. To dosyć dużych rozmiarów książka w twardej oprawie, która skupia się na uczuciach, ich opisie, natężeniu i radzeniu sobie z nimi. Dzięki dołączonemu uczuciometrowi dziecko uczy się rozpoznawać i kontrolować swoje reakcje w odpowiedzi na poszczególne emocje.

Książka podzielona jest na kilka części. Zaczyna się od spraw inspektora Krokodyla, który opowiada historie związane z różnymi uczuciami. Każda przygoda oddzielona jest dokładniejszym ich opisem. Uczucia, jakie są przytaczane w tej pozycji wydawniczej, to: radość, smutek, złość, strach, zazdrość, zawiść, zaskoczenie, wstyd, wstręt i miłość. Jest to zatem bardzo obszerna książka do poznawania uczuć przez dzieci. Do każdego uczucia jest przytoczony pewny sposób na radzenie sobie z nim.

Książka łączy w sobie wiele gatunków w niemal 100 stronach. Jest w niej zestaw bajek o inspektorze Krokodylu, który powinien zaciekawić każde dziecko. Jest to również podręcznik do nauki o podstawowych emocjach, ale także poradnik ze wskazówkami związanymi z radzeniem sobie z różnymi uczuciami. Cała książka jest wypełniona ładnymi ilustracjami Monici Carretero, które z pewnością przyciągną uwagę dzieci. Wspomniany uczuciometr, czyli świetne narzędzie do skalowania emocji, dostarczy sporo zabawy.

Lektura książki jest pasjonującą przygodą wypełnioną przeróżnymi emocjami. Jest to bardzo wartościowa wyprawa, która zostawi ogrom dobrego w życiu każdego malucha. Polecam wszystkim zapoznanie się z tą książką. Gwarantuję, że znajdzie ona Wasze uznanie. Książka dostępna jest w bardzo przystępnej cenie, którą możecie sprawdzić tutaj. Z całego serca polecam!

Udostępnij

Anna Karcz

Jestem psychologiem dziecięcym i specjalistą terapii pedagogicznej. Specjalizuję się w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz rodzicami. Dzieciom towarzyszę w przeżywanych trudnościach oraz pomagam w wyrażaniu emocji z nimi związanymi.

więcej o autorze

Gry

Gramy i emocje odkrywamy: Gra planszowa MiJaMy Się Kontakt

Gra „MiJaMy Się Kontakt” to trzecia gra z serii, której autorką jest Elżbieta Goślicka a...

Karty pracy

Czego życzę na nowy rok? – karta pracy

Kolejny rok przed nami, czas podsumowań i planowania. Wraz z nim może pojawić się chęć...

Książki

Bajki – pomagajki: Przyjaciele z krainy uważności – komunikacja

Kraina Uważności to seria książeczek z której uczyć może się każdy, niezależnie od wieku. To...

Gry

Gra z emocjami: Kraina Lodów

Gra, która pochłonęła nas do reszty, budząc skrajne emocje – od euforii po wściekłość. Mamy...

Obserwuj mnie na Instagramie @emocjedziecka