Emocje Dziecka - psycholog dziecięcy Anna Karcz

Uczuciometr inspektora Krokodyla – niezwykłe przygody w świecie emocji

Uczuciometr inspektora Krokodyla to książka autorstwa Susanny Isern. To dosyć dużych rozmiarów książka w twardej oprawie, która skupia się na uczuciach, ich opisie, natężeniu i radzeniu sobie z nimi. Dzięki dołączonemu uczuciometrowi dziecko uczy się rozpoznawać i kontrolować swoje reakcje w odpowiedzi na poszczególne emocje.

Książka podzielona jest na kilka części. Zaczyna się od spraw inspektora Krokodyla, który opowiada historie związane z różnymi uczuciami. Każda przygoda oddzielona jest dokładniejszym ich opisem. Uczucia, jakie są przytaczane w tej pozycji wydawniczej, to: radość, smutek, złość, strach, zazdrość, zawiść, zaskoczenie, wstyd, wstręt i miłość. Jest to zatem bardzo obszerna książka do poznawania uczuć przez dzieci. Do każdego uczucia jest przytoczony pewny sposób na radzenie sobie z nim.

Książka łączy w sobie wiele gatunków w niemal 100 stronach. Jest w niej zestaw bajek o inspektorze Krokodylu, który powinien zaciekawić każde dziecko. Jest to również podręcznik do nauki o podstawowych emocjach, ale także poradnik ze wskazówkami związanymi z radzeniem sobie z różnymi uczuciami. Cała książka jest wypełniona ładnymi ilustracjami Monici Carretero, które z pewnością przyciągną uwagę dzieci. Wspomniany uczuciometr, czyli świetne narzędzie do skalowania emocji, dostarczy sporo zabawy.

Lektura książki jest pasjonującą przygodą wypełnioną przeróżnymi emocjami. Jest to bardzo wartościowa wyprawa, która zostawi ogrom dobrego w życiu każdego malucha. Polecam wszystkim zapoznanie się z tą książką. Gwarantuję, że znajdzie ona Wasze uznanie. Książka dostępna jest w bardzo przystępnej cenie, którą możecie sprawdzić tutaj. Z całego serca polecam!

Udostępnij

Anna Karcz

Jestem psychologiem dziecięcym i specjalistą terapii pedagogicznej. Specjalizuję się w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz rodzicami. Dzieciom towarzyszę w przeżywanych trudnościach oraz pomagam w wyrażaniu emocji z nimi związanymi.

więcej o autorze

Gry

Gra z emocjami: Gorący ziemniak junior

Nie od dziś wiadomo, że ziemniak to fantastyczne warzywo. Oprócz niewątpliwych walorów smakowych (po odpowiedniej...

Gry

Gra z emocjami: Story Cubes Muminki

Prosta i wciągająca gra dająca wiele możliwości. A to dlatego, że scenariusz układają sami gracze....

Gry

Emocje w Zoo – MEMORY do pobrania + 3 wersje gry

Memory to powszechnie znana i lubiana gra, którą chętnie wykorzystujemy w pracy z dzieckiem. Wersja,...

Inspiracje

Emocje – zrób to sam DIY cz.3 – Wiszące humorki

Wprawne oko stałego czytelnika pewnie szybciutko się zorientuje, że do wykonania kolejnej pomocy którą chciałabym...

Obserwuj mnie na Instagramie @emocjedziecka

Newsletter

Chcę dostawać informację o nowych Kartach Pracy, szkoleniach i innych materiałach dydaktycznych.