Emocje Dziecka - psycholog dziecięcy Anna Karcz

Uczuciometr inspektora Krokodyla – niezwykłe przygody w świecie emocji

Uczuciometr inspektora Krokodyla to książka autorstwa Susanny Isern. To dosyć dużych rozmiarów książka w twardej oprawie, która skupia się na uczuciach, ich opisie, natężeniu i radzeniu sobie z nimi. Dzięki dołączonemu uczuciometrowi dziecko uczy się rozpoznawać i kontrolować swoje reakcje w odpowiedzi na poszczególne emocje.

Książka podzielona jest na kilka części. Zaczyna się od spraw inspektora Krokodyla, który opowiada historie związane z różnymi uczuciami. Każda przygoda oddzielona jest dokładniejszym ich opisem. Uczucia, jakie są przytaczane w tej pozycji wydawniczej, to: radość, smutek, złość, strach, zazdrość, zawiść, zaskoczenie, wstyd, wstręt i miłość. Jest to zatem bardzo obszerna książka do poznawania uczuć przez dzieci. Do każdego uczucia jest przytoczony pewny sposób na radzenie sobie z nim.

Książka łączy w sobie wiele gatunków w niemal 100 stronach. Jest w niej zestaw bajek o inspektorze Krokodylu, który powinien zaciekawić każde dziecko. Jest to również podręcznik do nauki o podstawowych emocjach, ale także poradnik ze wskazówkami związanymi z radzeniem sobie z różnymi uczuciami. Cała książka jest wypełniona ładnymi ilustracjami Monici Carretero, które z pewnością przyciągną uwagę dzieci. Wspomniany uczuciometr, czyli świetne narzędzie do skalowania emocji, dostarczy sporo zabawy.

Lektura książki jest pasjonującą przygodą wypełnioną przeróżnymi emocjami. Jest to bardzo wartościowa wyprawa, która zostawi ogrom dobrego w życiu każdego malucha. Polecam wszystkim zapoznanie się z tą książką. Gwarantuję, że znajdzie ona Wasze uznanie. Książka dostępna jest w bardzo przystępnej cenie, którą możecie sprawdzić tutaj. Z całego serca polecam!

Udostępnij

Anna Karcz

Jestem psychologiem dziecięcym i specjalistą terapii pedagogicznej. Specjalizuję się w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz rodzicami. Dzieciom towarzyszę w przeżywanych trudnościach oraz pomagam w wyrażaniu emocji z nimi związanymi.

więcej o autorze

Karty pracy

Rodzina – karta pracy

Karta, którą chcę dziś zaproponować, może być świetnym wprowadzeniem do rozmowy o jednym z najważniejszych...

Gry

Gra z emocjami: Imionki

Jedenaście różnych potworków zamieszkało w pudełku zaprezentowanym przez wydawnictwo Granna. Są kolorowe i wyjątkowe, każdy...

Karty pracy

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – karta pracy

Kart zawiera ukryte hasło – stwierdzenie. Zachęć dziecko do jego odnalezienia – pomoże w tym...

Karty pracy

Pobyt w szpitalu – karta pracy

Pobyt w szpitalu może być stresujący i trudny dla wielu osób, nie tylko dla najmłodszych....

Obserwuj mnie na Instagramie @emocjedziecka