Emocje Dziecka - psycholog dziecięcy Anna Karcz

Pobyt w szpitalu – karta pracy

Pobyt w szpitalu może być stresujący i trudny dla wielu osób, nie tylko dla najmłodszych. Dziecko może być zdezorientowane i czuć niepokój z powodu nowego środowiska i oddalenia od domu, rodziny i przyjaciół. Może pojawić się lęk, związane z samym pobytem w szpitalu, zabiegami medycznymi i badaniami, które mogą wydawać się bolesne lub nieprzyjemne. Przygotowałam więc kartę pracy, która pochodzi z zestawu kart pracy „Ja i moja choroba”, dzięki której wraz z pacjentem możesz przyjrzeć się odczuciom związanym z doświadczeniem pobytu w szpitalu. 

Poniżej znajdziesz kartę do bezpłatnego pobrania i wydruku. Zachęć osobę, z którą pracujesz, aby skoncentrowała się na swoich odczuciach związanych z pobytem w szpitalu. Porozmawiajcie o konieczności leczenia czy diagnostyki w szpitalu i po kolei zadaj pytania, które pojawiły się na karcie. Zachęć do zapisania odpowiedzi i omówienia ich z Tobą. 

Porozmawiajcie o różnych aspektach pobytu w szpitalu. Kolejno możecie także opracować strategie radzenia sobie z trudnościami, które mogą pojawić się podczas leczenia. Dodatkowo możecie porozmawiać o metodach relaksacji, sposobach na zmniejszenie stresu, jak również na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w sytuacjach, które są dla pacjenta trudne.

Wspólna rozmowa na ten temat może pomóc oswoić się z sytuacją wizyty w szpitalu oraz doświadczyć wsparcia ze strony drugiej osoby.

Jeżeli potrzebujesz więcej kart pracy - zajrzyj tutaj.

pobierz
Udostępnij

Anna Karcz

Jestem psychologiem dziecięcym i specjalistą terapii pedagogicznej. Specjalizuję się w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz rodzicami. Dzieciom towarzyszę w przeżywanych trudnościach oraz pomagam w wyrażaniu emocji z nimi związanymi.

więcej o autorze

Inspiracje

Emocje – zrób to sam DIY cz.3 – Wiszące humorki

Wprawne oko stałego czytelnika pewnie szybciutko się zorientuje, że do wykonania kolejnej pomocy którą chciałabym...

Książki

„Myśli samobójcze u nastolatków”, czyli J. W. Pettit i R. M. Hill o tym jak pokonać ból emocjonalny, odzyskać siłę i przywrócić życiu sens

Myśli samobójcze to często temat tabu, o którym dorośli boją się rozmawiać z młodzieżą, przez...

Czytelnia

Jak stymulować rozwój emocjonalno – społeczny dziecka? Eksperyment!

Nie tylko z racji zawodu, jest to dla mnie niezwykle ważna sfera życia człowieka. Niestety,...

Czytelnia Inspiracje

„Przyłapany ” – chwalenie trochę inaczej 

Chciałabym przedstawić Ci ciekawy sposób na wzmacnianie pozytywnych zachowań a także budowanie adekwatnej samooceny dziecka....

Obserwuj mnie na Instagramie @emocjedziecka

Newsletter

Chcę dostawać informację o nowych Kartach Pracy, szkoleniach i innych materiałach dydaktycznych.