Emocje Dziecka - psycholog dziecięcy Anna Karcz

Pobyt w szpitalu – karta pracy

Pobyt w szpitalu może być stresujący i trudny dla wielu osób, nie tylko dla najmłodszych. Dziecko może być zdezorientowane i czuć niepokój z powodu nowego środowiska i oddalenia od domu, rodziny i przyjaciół. Może pojawić się lęk, związane z samym pobytem w szpitalu, zabiegami medycznymi i badaniami, które mogą wydawać się bolesne lub nieprzyjemne. Przygotowałam więc kartę pracy, która pochodzi z zestawu kart pracy „Ja i moja choroba”, dzięki której wraz z pacjentem możesz przyjrzeć się odczuciom związanym z doświadczeniem pobytu w szpitalu. 

Poniżej znajdziesz kartę do bezpłatnego pobrania i wydruku. Zachęć osobę, z którą pracujesz, aby skoncentrowała się na swoich odczuciach związanych z pobytem w szpitalu. Porozmawiajcie o konieczności leczenia czy diagnostyki w szpitalu i po kolei zadaj pytania, które pojawiły się na karcie. Zachęć do zapisania odpowiedzi i omówienia ich z Tobą. 

Porozmawiajcie o różnych aspektach pobytu w szpitalu. Kolejno możecie także opracować strategie radzenia sobie z trudnościami, które mogą pojawić się podczas leczenia. Dodatkowo możecie porozmawiać o metodach relaksacji, sposobach na zmniejszenie stresu, jak również na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w sytuacjach, które są dla pacjenta trudne.

Wspólna rozmowa na ten temat może pomóc oswoić się z sytuacją wizyty w szpitalu oraz doświadczyć wsparcia ze strony drugiej osoby.

Jeżeli potrzebujesz więcej kart pracy - zajrzyj tutaj.

pobierz
Udostępnij

Anna Karcz

Jestem psychologiem dziecięcym i specjalistą terapii pedagogicznej. Specjalizuję się w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz rodzicami. Dzieciom towarzyszę w przeżywanych trudnościach oraz pomagam w wyrażaniu emocji z nimi związanymi.

więcej o autorze

Czytelnia

Jak stymulować rozwój emocjonalno – społeczny dziecka? Eksperyment!

Nie tylko z racji zawodu, jest to dla mnie niezwykle ważna sfera życia człowieka. Niestety,...

Karty pracy

Nastrój jak pogoda – materiały do pracy z dzieckiem (emocje)

Do zestawu pomocy dorzucam kolejny pomysł, który sprawdzi się szczególnie w pracy z młodszymi dziećmi....

Książki

Uczuciometr inspektora Krokodyla – niezwykłe przygody w świecie emocji

Uczuciometr inspektora Krokodyla to książka autorstwa Susanny Isern. To dosyć dużych rozmiarów książka w twardej...

Karty pracy

Rozmowa z dzieckiem o emocjach w obliczu wojny – kalendarz emocji do pobrania

W związku z wojną na Ukrainie doświadczamy mnóstwo emocji. Zarówno my, dorośli, jak i dzieci....

Obserwuj mnie na Instagramie @emocjedziecka