Emocje Dziecka - psycholog dziecięcy Anna Karcz

Zrozumieć nastolatków, czyli Trudny czas dojrzewania

Każdy kolejny dzień życia nastolatka może charakteryzować się zupełnie odmiennymi emocjami. Jednego dnia nastolatkowi może towarzyszyć uczucie ogromnej satysfakcji i spełnienia, by kolejnego dnia poczuć odrazę do otoczenia i ogromne przygnębienie. Jak to zrozumieć? Jak wspierać nastolatka w radzeniu sobie z emocjami? Jak wspierać w realizowaniu celów i budowaniu relacji? Można się tego dowiedzieć z książki Trudny czas dojrzewania Louise Hayes i Josepha Ciarrochiego wydanej przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne.

W opisywanej książce prezentowany jest tzw. model pracy z młodzieżą DNA-V. Ma on na celu połączyć terapię akceptacji i zaangażowania, psychologię pozytywną, a także współczesną wiedzę naukową dotyczącą rozmaitych procesów rozwojowych. Wszystkie przytoczone metody i dziedziny psychologii mają pomóc nastolatkom odkryć ich najmocniejsze strony i pozwolić przejść przez skomplikowany czas dojrzewania, uciekając od negatywnego myślenia.

Dzięki tej książce można wyciągnąć pomocną dłoń tym nastolatkom, którzy mają problem z określeniem swoich życiowych wartości i celów. Również tym, którzy nie są w stanie odkryć swojego najlepszego „ja” i tym, którzy mają problemy ze zbudowaniem zdrowych relacji z rówieśnikami czy własną rodziną.

W Trudnym czasie dojrzewania zamieszczonych jest wiele przykładów i ich dogłębnych opisów i analiz. Dołączone materiały typu formularze i karty pracy z pewnością wspomogą psychologowi pracę na zajęciach z nastolatkami. Dzięki informacjom zawartym w książce poznają techniki pozwalające dostosować się do indywidualnych potrzeb każdego nastolatka. Nie brakuje również cennych rad od autorów odnośnie organizacji pracy w większych grupach.

Uważam, że książka jest zdecydowanie warta przestudiowania. Multum zawartych w niej informacji pozwoli na doszlifowanie swojego zawodowego warsztatu. Psycholog, psychoterapeuta, nauczyciel czy pedagog powinien znaleźć w niej cenne materiały, które pomogą mu dostrzec najistotniejsze elementy pracy z młodzieżą i wypracować adekwatne formy wsparcia.

Książkę w najniższej cenie można znaleźć tutaj.

Udostępnij

Anna Karcz

Jestem psychologiem dziecięcym i specjalistą terapii pedagogicznej. Specjalizuję się w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz rodzicami. Dzieciom towarzyszę w przeżywanych trudnościach oraz pomagam w wyrażaniu emocji z nimi związanymi.

więcej o autorze

Czytelnia

Konflikt w rodzinie… i co dalej?

W każdej rodzinie pojawiają się konflikty i kryzysy. Są nieuniknione, często nieprzyjemne, ale i potrzebne....

Książki

Bajki – pomagajki: Tomcio rozwiązuje problemy. Sen

Problemy snu u dzieci to temat, który bardzo często przewija się w moich rozmowach z...

Książki

Kolorowanki relaksacyjne

Kolorowanki to coraz bardziej doceniana i popularna forma relaksu. Znalezienie każdego dnia choć kilku minut...

Czytelnia

Grzeczny – dlaczego to słowo powinno być zakazane?

Grzeczny. Słowo na które, przyznam szczerze, mam alergię – o czym świetnie wiedzą rodzice dzieci...

Obserwuj mnie na Instagramie @emocjedziecka