Emocje Dziecka - psycholog dziecięcy Anna Karcz

Zrozumieć nastolatków, czyli Trudny czas dojrzewania

Każdy kolejny dzień życia nastolatka może charakteryzować się zupełnie odmiennymi emocjami. Jednego dnia nastolatkowi może towarzyszyć uczucie ogromnej satysfakcji i spełnienia, by kolejnego dnia poczuć odrazę do otoczenia i ogromne przygnębienie. Jak to zrozumieć? Jak wspierać nastolatka w radzeniu sobie z emocjami? Jak wspierać w realizowaniu celów i budowaniu relacji? Można się tego dowiedzieć z książki Trudny czas dojrzewania Louise Hayes i Josepha Ciarrochiego wydanej przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne.

W opisywanej książce prezentowany jest tzw. model pracy z młodzieżą DNA-V. Ma on na celu połączyć terapię akceptacji i zaangażowania, psychologię pozytywną, a także współczesną wiedzę naukową dotyczącą rozmaitych procesów rozwojowych. Wszystkie przytoczone metody i dziedziny psychologii mają pomóc nastolatkom odkryć ich najmocniejsze strony i pozwolić przejść przez skomplikowany czas dojrzewania, uciekając od negatywnego myślenia.

Dzięki tej książce można wyciągnąć pomocną dłoń tym nastolatkom, którzy mają problem z określeniem swoich życiowych wartości i celów. Również tym, którzy nie są w stanie odkryć swojego najlepszego „ja” i tym, którzy mają problemy ze zbudowaniem zdrowych relacji z rówieśnikami czy własną rodziną.

W Trudnym czasie dojrzewania zamieszczonych jest wiele przykładów i ich dogłębnych opisów i analiz. Dołączone materiały typu formularze i karty pracy z pewnością wspomogą psychologowi pracę na zajęciach z nastolatkami. Dzięki informacjom zawartym w książce poznają techniki pozwalające dostosować się do indywidualnych potrzeb każdego nastolatka. Nie brakuje również cennych rad od autorów odnośnie organizacji pracy w większych grupach.

Uważam, że książka jest zdecydowanie warta przestudiowania. Multum zawartych w niej informacji pozwoli na doszlifowanie swojego zawodowego warsztatu. Psycholog, psychoterapeuta, nauczyciel czy pedagog powinien znaleźć w niej cenne materiały, które pomogą mu dostrzec najistotniejsze elementy pracy z młodzieżą i wypracować adekwatne formy wsparcia.

Książkę w najniższej cenie można znaleźć tutaj.

Udostępnij

Anna Karcz

Jestem psychologiem dziecięcym i specjalistą terapii pedagogicznej. Specjalizuję się w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz rodzicami. Dzieciom towarzyszę w przeżywanych trudnościach oraz pomagam w wyrażaniu emocji z nimi związanymi.

więcej o autorze

Czytelnia

Dziecko pewne siebie? To możliwe!

Spróbuj szczerze odpowiedzieć na jedno pytanie. Jakie cechy chciałbyś, by posiadało Twoje dziecko, gdy będzie...

Gry Inspiracje

Emocje – zrób to sam DIY cz.4 – Paluszki grają i emocje poznają

By wykonać pomoc o której chcę Ci dziś opowiedzieć trzeba będzie się przygotować. Potrzebne będzie...

Karty pracy

Moje potrzeby – karta pracy

Ćwiczenie, które chcę dzisiaj zaproponować, da możliwość przyjrzenia się potrzebom osoby je wykonującej. Piszę osoby,...

Książki Recenzja

Odwrócona relacja – Margot Sunderland o poszukiwaniu równowagi emocjonalnej w rodzinie

By poznać dziecko, należy zrozumieć jego uczucia. By poznać dziecko, należy zrozumieć również uczucia jego...

Obserwuj mnie na Instagramie @emocjedziecka