Emocje Dziecka - psycholog dziecięcy Anna Karcz

Kolorowy Potwór. Doktor od emocji, czyli książka wspierająca dzieci w przeżywaniu trudnych uczuć

„Kolorowy Potwór: Doktor od emocji” to kolejna odsłona serii autorstwa Anny Llenas, która wspiera rozwój emocjonalny dzieci, a także dostarcza cennych wskazówek dla rodziców, opiekunów i pedagogów. W tej najnowszej książce wydawnictwa Mamania, doktor od emocji w postaci Kolorowego Potwora, pomaga małej Ninie poradzić sobie emocjami, których doświadcza.

Historia opowiada o dziewczynce, która doświadcza dyskomfortu z powodu nieodpowiednich wyborów podejmowanych poprzedniego dnia. Kolorowy potwór w sposób empatyczny podejmuje się pomocy, dzięki czemu Nina uczy się oceniać natężenie danej emocji a także radzić sobie z nie zawsze wygodnymi dla niej uczuciami. Metody, które znajdują się w swoistej apteczce pierwszej pomocy, „zestawie do regulacji emocjonalnej” potwora, są ciekawe, a ich działanie jest ukierunkowane na pomoc dziecku w zrozumieniu własnych emocji.

Książeczka jest pełna kolorowych ilustracji, znajdziemy tam także rozkładaną stronę, która jest ciekawym urozmaiceniem całości. Osobiście jednak mam marzenie, by książka została wydana także w formie pop-up, podobnie jak jej poprzedniczka. 

„Kolorowy Potwór: Doktor od emocji” to aktywizująca książka, która nie tylko pomaga dzieciom zrozumieć swoje uczucia, ale również inspiruje dorosłych do wspierania dzieci w trakcie doświadczenia silnych emocji. Pójdę nawet krok dalej – dorośli także mogą znaleźć tam sposoby, które mogą wesprzeć ich w regulacji emocjonalnej. 

Książkę w przystępnej cenie można znaleźć tutaj

Ja osobiście, z radością dodaję ją do mojego potworkowego zestawu, który towarzyszyć mi będzie w pracy z dziećmi.

Udostępnij

Anna Karcz

Jestem psychologiem dziecięcym i specjalistą terapii pedagogicznej. Specjalizuję się w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz rodzicami. Dzieciom towarzyszę w przeżywanych trudnościach oraz pomagam w wyrażaniu emocji z nimi związanymi.

więcej o autorze

Książki

Umiejętność uważnej obecności, czyli Moja supermoc!

Eline Snel, autorka książki „Moja supermoc. Uważność i spokój żabki. Historie, gry i zabawy Mindfulness”,...

Karty pracy

Pobyt w szpitalu – karta pracy

Pobyt w szpitalu może być stresujący i trudny dla wielu osób, nie tylko dla najmłodszych....

Książki Recenzja

Odwrócona relacja – Margot Sunderland o poszukiwaniu równowagi emocjonalnej w rodzinie

By poznać dziecko, należy zrozumieć jego uczucia. By poznać dziecko, należy zrozumieć również uczucia jego...

Książki

Zrozumieć nastolatków, czyli Trudny czas dojrzewania

Każdy kolejny dzień życia nastolatka może charakteryzować się zupełnie odmiennymi emocjami. Jednego dnia nastolatkowi może...

Obserwuj mnie na Instagramie @emocjedziecka