Emocje Dziecka - psycholog dziecięcy Anna Karcz

Kolorowanki relaksacyjne

Kolorowanki to coraz bardziej doceniana i popularna forma relaksu. Znalezienie każdego dnia choć kilku minut czasu może nieść za sobą realne korzyści. Kolorowanie działa uspokajająco i wyciszająco, ułatwia koncentrację, wdraża do wytrwałości i konsekwencji w działaniu.Pomaga oderwać się od codzienności i spędzić trochę czasu na zabawie. To sprawia, że świetnie sprawdzają się zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Dlatego też nie dziwi fakt, że na rynku można znaleźć sporo wydawnictw do kolorowania. Ja dziś chcę zaproponować Ci trzy, które udało mi się kupić z niecałe 5 zł.

1. Strażnik Ziemi (Wydawnictwo Pascal)

W tej pozycji znajdziemy ponad czterdzieści ilustracji do pokolorowania. Umieszczone są jedynie na prawej karcie, na drugiej stronie znajduje się cytat. Dzięki temu karty nadają się do wycięcia, jest nawet specjalnie przygotowana linia z brzegu strony. To umożliwia także kolorowanie bez obaw, że z drugiej strony zepsujemy inny obrazek. Niektóre wzory są bogate i mają wiele szczegółów, niektóre są prostsze. Zapewnia to możliwość dobrania kolorowanki do czasu którym dysponujemy oraz poziomu zaawansowania. Książka ma format A4, jest duża, ale wygodna w kolorowaniu. Dobry papier, ładne wzory i ciekawe wykończenie dodatkowo zachęcają do zakupu.

Książkę można nabyć tutaj za niewiele ponad 4 zł – klik

2. Żywioły Świata – Ziemia. Antystresowa kolorowanka (Wydawnictwo Olesiejuk)

Żywioły Świata to najmniejsza książeczka w zestawieniu (wielkości szkolnego zeszytu), natomiast zawierająca aż 60 różnych kolorowanek. W odróżnieniu od poprzedniczki umieszczone są one na obu stronach. Znajdziesz tam obrazki przedstawiające różne zwierzęta zbudowane z wielu szczegółów. Wszystkie obrazki są na podobnym poziomie trudności, są wystarczająco proste, by dzieci w wieku szkolnym sobie z nimi poradziły. Niewielki format książki pozwala mieć ją zawsze przy sobie i korzystać z dobrodziejstw kolorowania w każdym momencie.

Kolorowanka do kupienia za niecałe 5 złotych tutaj – klik

3. Imagimorphia. Ekstremalne kolorowanie i wyszukiwanie (Wydawnictwo K.E.Liber)

To pozycja najbardziej zaawansowana i wymagająca najwięcej pracy dla uzyskania spektakularnego efektu. 96 stron w nietypowym, kwadratowym formacie książki, zapełnione jest ilustracjami. W większości są to rozbudowane obrazy zajmujące dwie sąsiadujące ze sobą strony. Rysunki są niezwykle bogate i zawierają olbrzymią ilość szczegółów. Całość wydrukowana jest na bardzo dobrym papierze. Dodatkowy smaczek nadaje pozycji zaproponowana przez autora zabawa w wyszukiwanie elementów zawartych w książce – dzięki temu rozwiajmy czujność i spostrzegawczość.

Mnie udało się ją kupić za trochę ponad 3 zł, teraz cena jest wyższa, ale zachęcam do obserwowania, bo książka jest naprawdę świetna. Do kupienia tutaj – klik

Polecam wszystkie trzy pozycje. Za niewielkie pieniądze każdy znajdzie coś dla siebie.

A może masz swoje ulubione kolorowanki? Podziel się nimi w komentarzu.

Udostępnij

Anna Karcz

Jestem psychologiem dziecięcym i specjalistą terapii pedagogicznej. Specjalizuję się w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz rodzicami. Dzieciom towarzyszę w przeżywanych trudnościach oraz pomagam w wyrażaniu emocji z nimi związanymi.

więcej o autorze

Książki

W pułapce myśli dla nastolatków, czyli jak poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem w podejściu ACT

Nie każdy nastolatek, zmagający się z trudnymi emocjami, jest w stanie od razu zdecydować się...

Karty pracy

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – kolorowanka

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Autyzm jest obecnie diagnozowany w Polsce u 1...

Inspiracje Książki

Karty obrazkowe: Kapitan Nauka. Poznaję świat. Emocje!

Zasadniczo, zestaw kart o którym w tym poście będzie, adresowany jest dla maluchów, już od...

Inspiracje

W gabinecie psychologa: Porozmawiajmy o… rozwodzie – karty

Rozstanie rodziców to dla dzieci zawsze trudne doświadczenie. Rozwód wiele zmienia w codzienności dziecka, które...

Obserwuj mnie na Instagramie @emocjedziecka