Emocje Dziecka - psycholog dziecięcy Anna Karcz

GIGAPAKA terapeuty dziecięco-młodzieżowego – co znajdziesz w środku i czy warto?

GIGAPAKA terapeuty to pakiet 31 PEŁNOWYMIAROWYCH produktów cyfrowych – 23 ebooki i 8 szkoleń online związanych z tematyką terapii dzieci i młodzieży, które tylko w tym wyjątkowym zestawie możesz dostać z niesamowitym 93% RABATEM 🥳

AKTUALNIE GIGAPAKA NIE JEST DOSTĘPNA W SPRZEDAŻY.

TU MOŻESZ ZAPISAĆ SIĘ NA POWIADOMIENIE GDYBY WRÓCIŁA:

To mnóstwo wiedzy i mnóstwo gotowych do pracy narzędzi za ułamek ceny rynkowej 😍

Zastanawiasz się dokładnie znajdziesz w GIGAPACE? Czy serio warto po nią sięgnąć? 

Przygotowałam opis każdego z produktów, z uwzględnieniem tego, co dla mnie szczególnie wartościowe. Mam nadzieję, że ten opis będzie dla Ciebie pomocny w podjęciu decyzji, czy jest to zestaw, z którego chcesz skorzystać. 

Produkty podzieliłam na 3 grupy materiały gotowe do pracy (czyli e-booki, które po wydrukowaniu stanowią praktyczną pomoc w gabinecie), wiedza (czyli e-booki pełne wiedzy i inspiracji) oraz szkolenia.


GIGAPAKA Terapeuty – Gotowe materiały do pracy:

“Bądź dla siebie dobry” to kreatywny (i atrakcyjny graficznie) dziennik, którego autorką jest Joanna Steinke – Kalembka. W środku znajdziesz ponad 90 stron praktycznych informacji i ćwiczeń opartych na terapii ACT oraz na idei rozwijania samowspółczucia (self-compassion). W jaki rozwijać życzliwości wobec siebie (poprzez uważność, poczucie wspólnoty doświadczeń i życzliwość dla samego siebie)? Dowiesz się w tym e-booku. I z łatwością przekażesz tę wiedzę swoim klientom. 

Twoje terapeutyczne serce bije w rytmie poznawczo-behawioralnym? A może chcesz dopiero sprawdzić i rozeznać o co w tej terapii chodzi? „Niezbędnik psychoterapeuty CBT” Aleksandry Salwy to e-book dzięki któremu na pewno to zrobisz! Jest to praktyczny podręcznik, który oferuje karty pracy i metafory do wprowadzenia modelu ABC dla dzieci i nastolatków. Pomaga w przystępnym przedstawieniu modelu ABC, wspiera konceptualizację problemów oraz umożliwia rodzicom lepsze zrozumienie trudności swoich dzieci i własnej roli w terapii. Ebook dzieli się na trzy części: teorię z opisami modeli poznawczych, praktykę z metaforami i kartami pracy, oraz inspiracje z przykładami scenariuszy sesji terapeutycznych i dialogów. Brzmi fajnie i jest fajny. 

„Pomoce terapeutyczne myślę – czuję – działam” Pauliny Jareckiej to zestaw 105 kart pracy, opartych także na psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Karty wspierają pracę z dziećmi w różnych obszarach terapeutycznych, pomagając zrozumieć znaczenie myśli, emocji i zachowań.

A jeśli już jesteśmy w tym obszarze tematyczny i nadal w myśleniu zbieżnym z CBT. Chcesz pomóc dzieciom rozumieć w jaki sposób ich myśli wpływają na emocje i zachowanie i zrobić to w ciekawy sposób? Urszula Demczuk Krawczyńska i Monika Cybulska w e-booku „Krzywa 33” dają Ci gotowy zbiór ćwiczeń, które pomagają w pozytywnym formułowania myśli, nieuleganiu pułapkom myślenia i lepszym rozumieniu siebie. Ten największy z wszystkich gigapakowych e-booków (ponad 200 stron!) składa się z dwóch części: workbooka dla dzieci i dodatków dla psychologów i psychoterapeutów, które uatrakcyjnią pracę w tym temacie. 

Baaaardzo ciekawą pomocą, do wydrukowania i wykorzystania już teraz, jest „Best Skills: Pierwszy Krok w Nauce Emocji”, którego autorką jest Barbara Czuba. Za pomocą specjalnie opracowanych opowiadań i obrazko – komiksów, bazujących na codziennych sytuacjach, dziecko uczy się rozpoznawać swoje emocje i ich przyczyny. Dodatkowo, zestaw kart rozwijających myślenie przyczynowo-skutkowe oraz karta według modelu ABC Ellisa, oparte na terapii poznawczo-behawioralnej, pomogą Ci zaprosić dziecko do odkrywania tajniaków emocji. Mnie osobiście takie konkretne narzędzia bardzo się podobają i moja kopia już czeka na testy w gabinecie. 

Teraz szybciutko zmieniamy temat i idziemy do całkiem innego obszaru. „Miejsca intymne – psychoedukacja oraz gry oswajające nazewnictwo” to materiały stworzone przez Katarzynę Kierzek, które zawierają psychoedukację pomagającą oswoić nazewnictwo intymnych części ciała. W e-booku znajdziesz pomoce, które pomogą w łatwy sposób omówić często trudne do poruszenia zagadnienia – grafiki przedstawiające postacie dziewczynki i chłopca z anatomicznymi opisami ciała oraz pięć gier, które ułatwiają przyswojenie nazw miejsc intymnych. 

Ale to nie wszystko od Katarzyny Kierzak, która udostępnia pakiet, który jest nielada gratką dla specjalistów, którzy chcą wspierać dzieci i ich rodziny w radzeniu sobie z zaparciami czynnościowymi. Zawiera bajkę „Kupka Chlupka” z kartami pracy dla dziecka i ćwiczeniami dla dorosłych, zestaw kart diagnostycznych i psychoedukacyjnych dla specjalistów oraz broszurę dla rodziców. Dodatkowo, w pakiecie znajduje się dostęp do artykułu przeglądowego na temat stosowania terapii poznawczo-behawioralnej w leczeniu zaparć czynnościowych u dzieci.

„Pewność siebie. Niezbędnik młodego sportowca” Zuzanny Gazdowskiej, który zawiera 20 praktycznych ćwiczeń w formie kart pracy, możesz sięgnąć gdy w twoim gabinecie przyjdzie czas na rozwijanie pewności siebie (nie tylko) u sportowców. 

Workbook „Zaprzyjaźnij się ze stresem” Justyny Waliłko jest narzędziem dla nastoletnich pacjentów z wysokim poziomem stresu, zawierającym, poza teorią, 20 ciekawych i praktycznych ćwiczeń. Może być używany samodzielnie przez klientów między spotkaniami (masz „gotowca”, którego możesz fragmentami przekazywać młodemu człowiekowi – uwielbiam takie rozwiązania) lub jako część pracy terapeutycznej. 

Także dla osób pracujących z młodzieżą strzałem w dziesiątkę będzie e-book Mireli Batog „Pierwsza pomoc dla nastolatków po rozstaniu : Narzędzia i techniki dla psychologów wspierających adolescentów. Skuteczny workbook oparty na technikach poznawczo-behawioralnych”. To 84 strony praktycznych protokołów i ćwiczeń, które pomagają w radzeniu sobie z emocjami związanymi z rozstaniem i budowaniu zasobów oraz poczucia wartości niezależnie od relacji. 

„Plakaty psychologa i pedagoga”, to w sumie dwa zestawy i aż 21 plakatów Małgorzaty Bojanko i Aleksandry Świdzikowskiej, które po wydrukowaniu powiesić możesz w gabinecie. 

W GIGAPACE znajdziesz także pakiet dokumentów „Dziecko w gabinecie”, który, dla specjalistów pracujących z dziećmi, stworzył radca prawny Marcin Łapiński. Zestaw powstał, aby zapewnić Ci wsparcie w kwestiach formalnych i prawnych, które są kluczowe w pracy z najmłodszymi pacjentami. Zawiera on m.in. klauzulę informacyjną RODO, zgodę na przetwarzanie danych wrażliwych, umowy z rodzicem dotyczące konsultacji psychoterapeutycznych oraz diagnozy psychologicznej, a także formularze świadomej zgody na terapię i nagranie sesji. Dokumenty te mają na celu ułatwienie pracy terapeutycznej, zapewniając jednocześnie zgodność z przepisami prawa.

No i oczywiście! Na koniec tej części zostawiłam mój Kalendarz Emocji „Jak się dzisiaj czuję” na rok szkolny 2024/25 (czyli do wykorzystania od przez najbliższy rok), który jest wyjątkowym narzędziem, które każdego dnia pomaga monitorować stan emocjonalny. Dzięki niemu masz możliwość zaprosić osoby, z którymi pracujesz (zarówno dzieci, jak i rodziców), do wytworzenia wspaniałego rytuału dzielenia się swoimi emocjami i ćwiczenia przez to tej niezwykle ważnej umiejętności regulacji, jaką jest wnoszenie emocji do kontaktu.  

AKTUALNIE GIGAPAKA NIE JEST DOSTĘPNA W SPRZEDAŻY.

TU MOŻESZ ZAPISAĆ SIĘ NA POWIADOMIENIE GDYBY WRÓCIŁA:

GIGAPAKA Terapeuty – E-booki pełne wiedzy:

„Alfabet dziecięcych potrzeb” Roksany Benedykciuk od pierwszego „otworzenia” skradł moje serce. Jest to zestaw 23 kart potrzeb dzieci, szczegółowo opisanych i opatrzonych w praktyczne wskazówki dotyczące ich rozpoznawania, zaspokajania oraz unikania potencjalnych pułapek. To naprawdę fajna ściąga do lepszego zrozumienia dziecięcych zachowań. 

E-book „Rozwój w pigułce. Krok po kroku o rozwoju psychicznym dzieci w pierwszych 7 latach życia” Joanny Madej to must-have dla każdego specjalisty pracującego z małymi dziećmi. Znajdziesz tam szczegółowe omówienie rozwoju dziecka na każdym etapie, od kluczowych zmian w każdym roku życia po rozwój emocjonalny, społeczny i poznawczy. Znajdziesz tu także praktyczne porady, które możesz skierować do rodziców i cenne wskazówki, które z pewnością wzbogacą i ułatwią Twoją pracę.

„Pomoc szkolna w pracy terapeutycznej. Przewodnik dla profesjonalistów”  to e-book Agaty Goźlińskiej i Karoliny Piaskowskiej, które omawiają działania, jakie szkoła i poradnia psychologiczno-pedagogiczna mogą podjąć, aby wspierać rozwój psychiczny, emocjonalny i społeczny dziecka. Taka wiedza może pomóc terapeucie lepiej wesprzeć rodziców w poszukiwaniu odpowiednich form pomocy dla ich dziecka.

Kolejny e-book „Wsparcie dla specjalisty. Dziecko z mutyzmem wybiórczym”, którego autorką jest Alicja Pałac – Nożewska, jest przeznaczony dla osób, które chcą pogłębiać temat mutyzu wybiórczego (a warto, ponieważ wiedza na temat tego zaburzenia nadal jest niewielka, a występuje ono na tyle często, że każdy specjalista prędzej czy później się z nim spotka). Co znajdziesz w środku? Szczegółowy opis technik, takich jak sliding-in, stimulus fading i fading, oraz ponad 200 zadań dostosowanych do różnych poziomów lęku i etapów komunikacji dziecka. I oczywiście materiały pomocnicze, takie jak przykładowe drabinki, tablice powitań i pożegnań oraz ćwiczenia ruchowe, które można wykorzystać w pracy z dzieckiem (czyli w sumie i wiedza, i narzędzia). 

W e-booku „Młody człowiek z zaburzeniami odżywiania. Przewodnik dla terapeutów po psychoedukacji rodziców” Marcelina Pniakowska dostarcza terapeutom konkretnych wskazówek dotyczących prowadzenia rozmów z rodziną. E-book jest pełen konkretnych wskazówek do pracy z rodziną, dlatego zdecydowałam się go zawrzeć w dziale „wiedza”, ale zawiera także materiały pomocnicze, takie jak karty pracy, ulotki psychoedukacyjne i wzór konceptualizacji, które mogą być używane podczas sesji i przekazywane rodzinie jako podsumowanie edukacji.

„Co zamiast „popatrz na mnie” podczas zajęć z dziećmi z CZR” to krótki poradnik, w którym Monika Bednarek wyjaśnia, dlaczego zwrot „popatrz na mnie” jest niewystarczający, komu kontakt wzrokowy jest naprawdę potrzebny i jakie alternatywne sformułowania mogą być bardziej efektywne. Zawiera również wskazówki dotyczące wprowadzania gestów oraz praktyczne zabawy, które promują spontaniczne patrzenie na twarz. 

Monika Deja w e-booku „Wspomaganie rozwoju emocjonalnego przedszkolaków przez zabawę” daje nam zarówno pigułkę wiedzy, jak i konkrety – zbiór 73 zabaw, które w angażujący sposób pomagają dzieciom uczyć się rozpoznawania i nazywania emocji oraz radzenia sobie z nimi w sposób akceptowany społecznie. Wstęp teoretyczny wprowadza w ciekawy świat rozwoju emocjonalnego przedszkolaków, czyniąc tę książkę wsparciem dla każdego, kto chce pomóc dzieciom w odkrywaniu i rozumieniu ich emocji.

To jeszcze coś z całkiem innej strony, mniej terapeutycznej, ale za to bardzo życiowej. Bo przecież na pewnym etapie pracy niemal każdy terapeuta myśli o własnej firmie. I tu z pomocą przychodzi e-book „Wszystko co musisz wiedzieć o Jednoosobowej Działalności Gospodarczej”, w którym Magdalena Kamińska wyjaśnia, bez zbędnych komplikacji, jak prowadzić księgowość w JDG. Autorka pisze o podatkach, vacie, zusach, ulgach i innych ważnych rzeczach, na myśl o których ja zwykle dostaję dreszczy (ale o których wiedzieć po prostu trzeba). Jeśli planujesz otworzyć działalność gospodarczą – to może być dla Ciebie skarbnica wiedzy. Jeśli już prowadzisz – możesz sprawdzić, czy wybrane przez Ciebie rozwiązania są optymalne. 

AKTUALNIE GIGAPAKA NIE JEST DOSTĘPNA W SPRZEDAŻY.

TU MOŻESZ ZAPISAĆ SIĘ NA POWIADOMIENIE GDYBY WRÓCIŁA:

GIGAPAKA Terapeuty – Szkolenia:

„Zrozumieć Rodzinę: co terapeuta dziecięcy warto, aby wiedział o rodzinie” to szkolenie, które obejmuje same praktyczne wskazówki dotyczące rozmów z rodzicami na temat struktury rodziny, granic oraz komunikacji. Dr Jagoda Sikora (której pewnie nikomu przedstawiać nie trzeba) podpowie Ci, jak zadawać pytania i eksplorować temat rodziny w gabinecie, np. za pomocą rysunków czy mniej typowych pytań, które zdecydowanie poszerzają kontekst myślenia o rodzinie. Moim zdaniem to wiedza niezbędna w pracy każdego terapeuty. 

W trakcie szkolenia „Terapia behawioralna tików” Monika Andrzejewska (którą miałam przyjemność poznać w trakcie jednego ze szkoleń na początku mojej pracy w zawodzie) nauczy Cię, jak odróżniać tiki od innych mimowolnych ruchów, przeprowadzać diagnostykę i oceniać wskazania do terapii. Dowiesz się, jak prowadzić trening behawioralny oraz jak rozmawiać o tikach z dziećmi i nastolatkami. Otrzymasz także praktyczne narzędzia, które przydadzą się, gdy temat tików pojawi się w Twoim gabinecie (w moim czasem się pojawia, więc ja w pewnością po nie sięgnę). 

Szkolenie autorstwa Anny Lewandowskiej „Kreatywne interwencje poznawczo-behawioralne w terapii zaburzeń lękowych u dzieci i młodzieży” to doskonała okazja dla psychoterapeutów, psychologów i innych specjalistów pracujących z dziećmi i młodzieżą (do 12 r.ż.) do poszerzenia wiedzy w tym temacie. Program obejmuje praktyczne interwencje przydatne w pracy z lękiem separacyjnym, społecznym i uogólnionionym. To szkolenie to mnóstwo konkretów – zarówno jeśli chodzi o wiedzę, jak i narzędzia terapeutyczne. Pakiet dodatkowych materiałów w formacie pdf, w tym certyfikat udziału, podręcznik z kartami pracy „Ekspert od lęku” i psychoedukacyjne puzzle „Dwie historie o jednym lęku” to, że tak powiem, wisienka na torcie. 

Także Mirela Batog, o której e-booku już pisałam, przygotowała także dla Ciebie webinar „Skąd się biorą rozstania i jak sobie z nimi radzić? Odzyskaj dobre życie po rozstaniu”, który, jak pisze autorka, „przybliży Ci zjawisko miłości, rozstań, wyjaśni dlaczego cierpienie emocjonalne ma wymiar fizyczny i jak sobie z nim radzić w konstruktywny sposób”. Webinar zawiera również odcinki psychoedukacyjne dla osób, które chcą zakończyć szkodliwe relacje, ale nie wiedzą, jak to zrobić. Jeśli pracujesz z nastolatkami, to zdecydowanie jest webinar dla Ciebie. 

Otrzymasz w pakiecie także dwa szkolenia „ogólne” dla psychologów dziecięcych:

„Psycholog dziecięcy – skrzynka z narzędziami” Izabeli Żurawskiej to szkolenie składające się z krótkich lekcji dla przyszłych i obecnych psychologów dziecięcych, przedstawiające podstawy umiejętności w zakresie diagnozy i terapii dzieci w wieku od 3 do 13 lat. 

„Praktyczny kurs online dla Psychologów Dziecięcych. Część 1”, którego autorką jest Ewa Sękowska-Molga, to 35 niewielkich objętościowo, za to pełnych konkretów i wskazówek lekcji na temat przeprowadzania konsultacji z rodzicami oraz terapii z dzieckiem w gabinecie. 

Na koniec znów wyjedziemy z obszaru samego procesu terapii, a wejdziemy w obszar prowadzenia gabinetu i działalność. I tu webinar „Biznesowo-organizacyjny aspekt Treningów Umiejętności Społecznych (TUS)”, w trakcie którego Iwona Strzałkowska-Nowak daje Ci praktyczne wskazówki dotyczące rozpoczęcia i organizacji TUSów, przeprowadzania naboru do grup oraz tworzenia planów terapeutycznych. W trakcie szkolenia dowiesz się, na co zwrócić uwagę, aby skutecznie zarządzać Treningami Umiejętności Społecznych, co zapewni Ci lepszą efektywność i organizację Twojej pracy. Przydatne? Dla osób, które planują rozwijać się w pracy z grupami, bardzo! 

Za to w materiałach „Prawo w gabinecie. Co psycholog/psychoterapeuta powinien wiedzieć pracując z dzieckiem?” od wspomnianego już wcześniej radcy prawnego Marcina Łapińskiego znajdziecie bardzo treściwe, krótkie, bo 15-minutowe, nagranie szkoleniowe. To nagranie w skondensowanej formie omawia najważniejsze aspekty prawne związane z prowadzeniem terapii dzieci. To nagranie koniecznie trzeba zobaczyć. 


Ale to nie wszystko! 

Nie byłabym sobą, gdybym nie miała prezentów 😊

A są to dwa SUPER BONUSY, które dostaniesz ode mnie, jeśli kupując GIGAPAKĘ skorzystasz z tego linku  ⬇️

AKTUALNIE GIGAPAKA NIE JEST DOSTĘPNA W SPRZEDAŻY.

TU MOŻESZ ZAPISAĆ SIĘ NA POWIADOMIENIE GDYBY WRÓCIŁA:

🎁 Zawodowy plan tygodniowy – który pomoże Ci ogarnąć organizację tygodnia i nie zapomnieć w tym wszystkim o sobie – da Tobie specjalisto możliwość przyjrzenia się swoim planom, ale też emocjom i potrzebom. 

🎁 Plakat „Jak się masz?” – który możesz wydrukować i powiesić na drzwiach do swojego gabinetu. 

Po zakupie wyślij do mnie numer zamówienia, a ja w odpowiedzi zwrotnej prześlę Ci link do pobrania prezentów 🎁🎁

Podsumowując. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę zawodową, czy jesteś doświadczonym specjalistą – jestem pewna, że znajdziesz tu coś dla siebie. Gigapaka to aż 23 ebooki i 8 wideoszkoleń. 4722 zł – tyle zapłacił(a)byś kupując produkty oddzielnie!  Natomiast w pakiecie całość zakupić można w cenie jedynie 337 zł (więc cena jednego produktu w GIGAPACE to tylko 10 zł). Trochę niewiarygodne, ale prawdziwe. 

Ja w każdym razie polecam i rekomenduję. Jeśli chcesz zyskać nowe narzędzia w super niskiej cenie, pogłębić wiedzę i uczynić swoją pracę jeszcze bardziej efektywną i satysfakcjonującą – nie ma co czekać (to oferta ograniczona czasowo).

AKTUALNIE GIGAPAKA NIE JEST DOSTĘPNA W SPRZEDAŻY.

TU MOŻESZ ZAPISAĆ SIĘ NA POWIADOMIENIE GDYBY WRÓCIŁA:
Udostępnij

Anna Karcz

Jestem psychologiem dziecięcym i specjalistą terapii pedagogicznej. Specjalizuję się w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz rodzicami. Dzieciom towarzyszę w przeżywanych trudnościach oraz pomagam w wyrażaniu emocji z nimi związanymi.

więcej o autorze

Gry

Mindfulness. Afirmujący przyjaciele, czyli jak wykorzystać 30 kart dla dzieci wzmacniających samoocenę.

Zestaw „Mindfulness. Afirmujący przyjaciele. 30 kart dla dzieci wzmacniających samoocenę” to ciekawa i dość mało...

Książki

12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach dla dzieci

Poszukiwanie nowych inspiracji do pracy z dziećmi o rzeczach ważnych i ważniejszych trwa. Tym razem...

Czytelnia

Studia – jaki kierunek wybrać?

Większość moich wpisów skierowanych jest do rodziców. Tym razem będzie troszkę inaczej, bowiem swój dzisiejszy...

Gry

Gramy i emocje odkrywamy:  Lęki. O nie, dzięki – gra planszowa 

Czy gry planszowe mogą być używane w pracy z dziećmi nad różnymi obszarami trudności? Tak,...

Obserwuj mnie na Instagramie @emocjedziecka