Emocje - zrób to sam DIY cz.4 - Paluszki grają i emocje poznają - Emocje Dziecka
Emocje Dziecka - psycholog dziecięcy Anna Karcz

Emocje – zrób to sam DIY cz.4 – Paluszki grają i emocje poznają

By wykonać pomoc o której chcę Ci dziś opowiedzieć trzeba będzie się przygotować. Potrzebne będzie bowiem kupienie dwóch rzeczy:
– gra Finger Twister (koszt kilku złotych)
– marker permanentny/ pisak do płyt CD (dowolne niezmywalne pisadło)

Oczywiście podobną planszę można także wykonać we własnym zakresie.

Gdy już wszystko mamy na tekturowych planszach w kolorowych kółkach rysujemy dowolnie przez nas wybrane emocje (u mnie radość, strach, złość, smutek). I już jesteśmy gotowi do zabawy!

Środkowy palec na radość, serdeczny palec na złość! Paluszki muszą być gibkie, bo gdy oderwiesz palce od planszy – przegrywasz. Zakręć strzałką i sprawdź co wylosowałeś, następnie na drugiej kartonowej planszy połóż odpowiedni palec na polu z odpowiednią emocją. Nie jest to takie łatwe, musisz wykazać się zręcznością.

Chcesz urozmaicić zadanie? Proszę bardzo:

– Przed położeniem palca na planszy wskaż w jakiej sytuacji Ty odczuwasz daną emocję.
– Przed położeniem palca na planszy podaj w jaki sposób ludzie mogą robić czy radzić sobie gdy ona się pojawi.
– Przed położeniem palca na planszy pokaż minę wskazującą na daną emocję.

Życzę miłej zabawy!

Udostępnij

Anna Karcz

Jestem psychologiem dziecięcym i specjalistą terapii pedagogicznej. Specjalizuję się w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz rodzicami. Dzieciom towarzyszę w przeżywanych trudnościach oraz pomagam w wyrażaniu emocji z nimi związanymi.

więcej o autorze »

Gry

Gra z emocjami: Imionki

Jedenaście różnych potworków zamieszkało w pudełku zaprezentowanym przez wydawnictwo Granna. Są kolorowe i wyjątkowe, każdy...

Inspiracje

„Krzesełka wpływu” – ćwiczenie o możliwościach zmiany

Ćwiczenie, które chcę dzisiaj zaproponować, ma na celu uświadomienie, że są rzeczy i sytuacje, na...

Czytelnia

Terapia zabawą

W ostatnich wiadomościach, które dostaję do Was na Facebooku i Instagramie, pojawiło się kilka pytań...

Czytelnia

Jak rozmawiać z dzieckiem, gdy ktoś umarł? Jak mówić dziecku o śmierci?

Śmierć to temat bardzo trudny. Trudny zarówno dla dzieci, jak i dla nas, dorosłych. Zwykle...

Obserwuj mnie na Instagramie @emocjedziecka

Newsletter

Chcę dostawać informację o nowych Kartach Pracy, szkoleniach i innych materiałach dydaktycznych.

.