Emocje Dziecka - psycholog dziecięcy Anna Karcz

Dymki: emocje – myśli – słowa. Materiały do pracy z dzieckiem

Program graficzny z którego korzystam zainspirował mnie do przygotowania nowej karty. Karty, którą można wykorzystać do pracy z dzieckiem w obszarze ekspresji emocji.

Idea jest prosta – dziecko nazywa sytuację w której znalazły się osoby na obrazku. W dymki wpisuje co daną osoba mogła pomyśleć lub powiedzieć. Stara się określić co czuje daną osoba i po czym to poznaje (mimika, gesty).

Zapraszam do pobierania.

Jeżeli potrzebujesz więcej kart pracy - zajrzyj tutaj.

pobierz
Udostępnij

Anna Karcz

Jestem psychologiem dziecięcym i specjalistą terapii pedagogicznej. Specjalizuję się w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz rodzicami. Dzieciom towarzyszę w przeżywanych trudnościach oraz pomagam w wyrażaniu emocji z nimi związanymi.

więcej o autorze

Czytelnia

Cały świat w sieci – dziecko uzależnione od internetu

Znacie kogoś, kto nie jest jeszcze na emeryturze, a kto w ogóle nie korzysta z...

Karty pracy

Jakie to były święta? – karta pracy

Święta Bożego Narodzenia to czas pełen emocji – czasem tych przyjemnych, a czasem także trudnych....

Książki

Bajki – pomagajki: Chciejskie potwory, czyli jak nauczyć dziecko stawiania sobie granic

Czasem zdarza się tak, że dzieci nie znają umiaru w napływających dookoła przyjemnościach. Zaczynają grać...

Gry

Gra z emocjami: Gorący ziemniak junior

Nie od dziś wiadomo, że ziemniak to fantastyczne warzywo. Oprócz niewątpliwych walorów smakowych (po odpowiedniej...

Obserwuj mnie na Instagramie @emocjedziecka