Emocje Dziecka - psycholog dziecięcy Anna Karcz

Książka o uczuciach: Narysuję to, co czuję!

Plan był taki, by chwilkę odpocząć od recenzji. Plan był taki, bo… narzekacie, że za dużo pomysłów i nie nadążacie z kupowaniem 😉 Plan był taki… aż do dzisiejszego popołudnia, kiedy to w moje ręce trafiła tą książka. A ja tak bardzo bardzo chcę się nią z Wami podzielić. Więc bardzo mi przykro, jesteście narażeni na pokusę po raz kolejny.

O „Narysuję to, co czuję” Wydawnictwo Nasza Księgarnia pisze tak:

„Wesoły, smutny, zawstydzony, zakochany… Tyle jest różnych uczuć, że mały człowiek może się w nich pogubić. A wtedy najlepiej coś narysować! Razem z Kicią, Pieskiem i Osiołkiem, bohaterami tej interaktywnej książki dla najmłodszych, czytelnik doświadczy rozmaitych emocji. Wiadomo, że lepienie bałwana czy otwieranie prezentu to sama radość. Niektóre sytuacje wymagają jednak rozwiązania problemu. Kicia nie lubi deszczu, Osiołkowi upadły lody, Piesek czuje się samotny. Jak im pomóc?

Książka Yasmeen Ismail uczy empatii, rozwija słownictwo i ćwiczy wyobraźnię. Z humorem i delikatnością wprowadzi malucha w świat uczuć.”

“Narysuję to, co czuję!” jest książką do rysowania, malowania, kreślenia i kolorowanka. Wspaniale, że za pomocą ekspresji twórczej możemy dziecku przedstawić świat uczuć i emocji. A jest co odkrywać, bowiem z moich obliczeń wynika, iż w książeczce porusza się temat aż 29 różnych stanów emocjonalnych. Proste, bardzo interesujące w formie rysunki i króciutkie teksty to sposób na zaciekawienie malucha.

Bardzo fajna propozycja dla wszystkich dzieci, które kochają zabawy z kredkami. Docelową grupą wiekową są przedszkolaki, choć uważam, że dzieciom wczesnoszkolnym pozycja również przypadnie do gustu. Dodatkowo cena, czyli kilkanaście złotych (do kupienia tutaj-klik) jest zdecydowanie adekwatna do zawartości.

Nie wiem jak Wy, ale ja zabieram się do rysowania!

Udostępnij

Anna Karcz

Jestem psychologiem dziecięcym i specjalistą terapii pedagogicznej. Specjalizuję się w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz rodzicami. Dzieciom towarzyszę w przeżywanych trudnościach oraz pomagam w wyrażaniu emocji z nimi związanymi.

więcej o autorze

Książki

Zrozumieć nastolatków, czyli Trudny czas dojrzewania

Każdy kolejny dzień życia nastolatka może charakteryzować się zupełnie odmiennymi emocjami. Jednego dnia nastolatkowi może...

Gry

Gra z emocjami: Imionki

Jedenaście różnych potworków zamieszkało w pudełku zaprezentowanym przez wydawnictwo Granna. Są kolorowe i wyjątkowe, każdy...

Karty pracy

Termometr złości – materiały do pracy z dzieckiem (emocje)

Przygotowałam dla Ciebie kolejną pomoc, która pomoże w pracy z trudnymi emocjami. Tym razem na...

Czytelnia

Cały świat w sieci – dziecko uzależnione od internetu

Znacie kogoś, kto nie jest jeszcze na emeryturze, a kto w ogóle nie korzysta z...

Obserwuj mnie na Instagramie @emocjedziecka